"Newsweek": "Kaczyński ma problemy ze zdrowiem". PiS broni prezesa. "Jego kondycja? Znakomita"

- W PiS po cichu wiele osób mówi od dawna: że prezes jest już stary (...). Owszem, ma umysł ostry jak żyletka, ale fizycznie niedomaga coraz częściej - mówi "Newsweekowi" anonimowy polityk partii. Kaczyńskiego broni wiceszef ugrupowania. - Kondycja prezesa? Znakomita - zapewnia Adam Lipiński.

W artykule zatytułowanym "Stary czy jary" dziennikarze "Newsweeka" zastanawiają się nad kondycją PiS i polityczną przyszłością Andrzeja Dudy - kandydata ugrupowania na prezydenta. Anonimowy rozmówca tygodnika przekonuje, że działania Kaczyńskiego wskazują na to, że majowe wybory prezydenckie mogą być swoistym "być albo nie być" prezesa, który być może szuka swojego następcy.

Czy rzeczywiście? Rozmówca gazeta przypomina głośny apel prof. Andrzeja Nowaka, który namawiał Kaczyńskiego do ustąpienia pola młodszym. - Nowak powiedział głośno to, o czym w PiS po ciuchu wiele osób mówi od dawna: że prezes jest już stary, że w tym wieku Piłsudski szykował się na tamten świat, a Dmowski był politycznym emerytem - cytuje anonimową wypowiedź polityka ugrupowania gazeta. - Owszem, prezes ma umysł ostry jak żyletka, ale fizycznie niedomaga coraz częściej - zaznacza informator.

Zdaniem "Newsweeka" tajemnicą poliszynela jest w partii to, że Kaczyński ma poważne problemy zdrowotne: zasłabł podczas spotkania z wyborcami, odchorowuje każdy stres i wysiłek związany z aktywnością polityczną. Prezes PiS ma też cierpieć na cukrzycę i coraz częściej przysypiać na spotkaniach. Tym doniesieniom zaprzecza jednak wiceszef ugrupowania Adam Lipiński. - Kondycja prezesa? Znakomita. To on nas goni do roboty - zapewnia. Jak dodaje, w partii "może ustąpić każdy, ale nie prezes. Jego odejście doprowadziłoby do fermentu".

Całość tekstu można przeczytać w najnowszym "Newsweeku" >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: