Bójka na pięści w ukraińskim parlamencie. Poszło o projekt ustawy

Na korytarzu Rady Najwyższej Ukrainy doszło do groźnie wyglądającego starcia posłów. Wadim Iwczenko i Igor Sobolew pokłócili się o projekt ustawy. Sprawę postanowili rozwiązać za pomocą pięści.

W ukraińskim parlamencie trwają prace nad ustawą umożliwiającą lokalnym władzom zmiany w warunkach zabudowy i przeznaczenia działek. Wcześniej była to kompetencja specjalnej rządowej agencji. Wielu obserwatorów wskazuje, że nowelizacja może mieć spory wpływ na poziom korupcji.

Starcie posłów

Jak podaje "Kyiv Post" , wczoraj na korytarzu Rady Najwyższej Ukrainy Wadim Iwczenko z partii "Batkiwszczyna" na briefingu prasowym wzywał do głosowania za ustawą. Jednak Igor Sobolew z "Samopomocy" chciał przekonać kolegę, że projekt jest wadliwy. Niestety, postanowił zrobić to za pomocą pięści.

 

Walczących posłów próbowała rozdzielić ochrona, udało się to dopiero po kilkudziesięciu sekundach. Politycy kontynuowali wymianę zdań w bardziej dyplomatyczny sposób. Choć deputowani nie odnieśli poważniejszych obrażeń, walka i jej skutki wyglądały dość poważnie.

Bójki to już tradycja

Wołodymyr Grojsman, przewodniczący Rady Najwyższej, wezwał już komisję proceduralną w parlamencie do ukarania posłów. Najpewniej zostaną odsunięci od obrad na kilka dni. Co ciekawe, posłowie należą do partii tworzących koalicję rządzącą.

Starcia między deputowanymi to już niemal tradycja Rady Najwyższej. Bójki były częste szczególnie w poprzedniej kadencji parlamentu, do ostatniej doszło w grudniu, tydzień po rozpoczęciu prac posłów.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: