O. Rydzyk chce prowadzić warsztaty w szkołach. "To gwóźdź do trumny polskiej oświaty"

Ojciec Tadeusz Rydzyk organizuje warsztaty medialne w szkołach w całej Polsce. Problem w tym, że odbywają się one w godzinach normalnych lekcji. "Warsztaty powinny odbywać się podczas lekcji. Tylko jakich? Moim zdaniem należałoby wejść na lekcje religii. Katecheci i tak nie mają co robić na dwóch godzinach w tygodniu" - komentuje na blogu w serwisie Polityka.pl Dariusz Chętkowski, publicysta i nauczyciel.

O. Rydzyk w porozumieniu z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej organizuje dla liceów warsztaty "Zrozumieć media". Rodzice uczniów z jednej z warszawskich szkół po tym, jak wydało się, że warsztaty były prowadzone w godzinach normalnych lekcji, poskarżyli się MEN. Ministerstwo przyznało, że łamie to przepisy, a zajęcia o. Rydzyka powinny odbywać się po lekcjach - czytamy w artykule na Wyborcza.pl.

Warsztaty na lekcjach religii

"Nie dziwię się oburzeniu duchownego, gdyż po lekcjach frekwencja byłaby bliska zeru. Inicjatywa Radia Maryja poszłaby więc na marne. Warsztaty powinny odbywać się podczas lekcji. Tylko jakich? Moim zdaniem należałoby wejść na lekcje religii. Katecheci i tak nie mają co robić na dwóch godzinach w tygodniu" - skomentował na swoim blogu w serwisie Polityka.pl Dariusz Chętkowski. Publicysta stwierdził, że katecheci zazwyczaj przerabiają cały materiał w ciągu pierwszego semestru, a w drugim mają problemy z tematami zajęć. "Gdyby warsztaty odbywały się na lekcjach religii, nikt nie mógłby złego słowa powiedzieć" - dodał.

Gwóźdź do trumny oświaty

"Prowadzenie warsztatów "Zrozumieć media" na fizyce, geografii czy matematyce to wbijanie gwoździa do trumny polskiej oświaty. O. Rydzyk powinien to zrozumieć" - tłumaczył Chętkowski. Na to jednak się nie zanosi, jak donosi Wyborcza.pl. "To wszystko razem to jest skandal. My chcemy pomóc młodzieży. Widzimy, że nie rozumie tego, co widzi w mediach. Dlatego wzięliśmy specjalistów, daliśmy im wóz telewizyjny i powiedzieliśmy: jedźcie. Chcemy, żeby młodzież zrozumiała mechanizmy mediów, a nie zachowywała się jak stado gęsi" - mówił o. Rydzyk w "Aktualnościach Dnia" Radia Maryja w odpowiedzi na reakcję ministerstwa.

Pierwsza reporterska biografia ojca Tadeusza Rydzyka. Sprawdź >>

Więcej o: