Rolnicy wciąż blokują drogi. W Warszawie sprzeczka z policją. "Macie 10 minut..."

Blokada drogi wjazdowej do Warszawy trwa. Rolnicy spędzili noc w traktorach. Rolnicze blokady dróg pojawiły się też na Lubelszczyźnie.

Rolnicy, którzy przyjechali wczoraj ciągnikami do miejscowości Zakręt koło Warszawy, zostali tam na noc. Policja zorganizowała objazdy dla mieszkańców, jednak te o poranku się zakorkowały. Dochodzą do nas informacje, że ruch dla wjeżdżających do Warszawy przez Trakt Brzeski od strony Zakrętu jest bardzo utrudniony.

ZTM podaje, że część autobusów jest kierowana na inne trasy, a kursowanie jednej z linii zostało zawieszone. Czytaj relację na żywo z Warszawy >>>

Policja: Macie 10 minut na odblokowanie drogi

Na miejscu jest policja, która zapowiedziała, że nie wpuści traktorów na teren stolicy, ponieważ jest to niezgodne z przepisami. Na miejscu rozmawia z nimi Sławomir Izdebski. Przewodniczący rolniczego OPZZ usłyszał, że jeśli rolnicy w ciągu 10 minut nie odblokują drogi, zacznie się legitymowanie rolników.

Izdebski tłumaczył policji, że niektóre ciągniki stoją puste, ponieważ rolnicy wrócili wieczorem na gospodarstwa, żeby wykonać konieczne prace. Stwierdził, że potrzeba czasu na to, żeby wrócili pod Warszawę.

- Nasze zaproszenie dla ministra rolnictwa jest aktualne - powiedział, powtarzając, że jeśli nie dojdzie do rozmowy z Markiem Sawickim, rolnicy w ciągnikach wjadą do Warszawy.

Izdebski stwierdził też, że w całej Polsce rolnicy postawili 33 blokady, a cały czas tworzą się następne. Jutro mają się odbyć rozmowy z górnikami dotyczące organizacji wspólnego strajku.

Dwie blokady na Lubelszczyźnie

Informacje o blokadach drogowych dochodzą też z Lubelszczyzny. Jak informuje dziennikarka TOK FM Anna Gmiterek-Zabłocka, jedna blokada powstała na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 19 i 63 w miejscowości Radzyń (droga w kierunku Terespola). Na miejscu jest około 50 osób w 20 ciągnikach i 15 samochodach osobowych. Policja wyznaczyła objazd, ale ten musiał zostać zmieniony, bo na trasie doszło do kolizji. Druga blokada jest w miejscowości Krynice pod Tomaszowem Lubelskim. Zablokowany jest tam jeden pas ruchu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: