Próbował zrozumieć sposób działania Urzędu Skarbowego, niechcący zrozumiał, jak działa Polska

Poeta i prozaik Piotr Czerski zacytował na Facebooku swoją rozmowę z pracownicą Urzędu Skarbowego. Riposta urzędniczki sprawiła, że w niecałą dobę przycisk "lubię to" wcisnęło ponad 800 osób.

Post Piotra Czerskiego umieszczony został za zgodą autora.

- Gdzie mogę uiścić opłatę?

- Jaką opłatę?

- Sto siedemdziesiąt złotych. Podobno płaci się przy rejestracji.

- A to już nie trzeba. Chyba że pan potrzebuje mieć zaświadczenie. To wtedy pan płaci sto siedemdziesiąt i dostaje pan zaświadczenie. Ale w tamtym okienku wydadzą panu zaświadczenie za dwadzieścia dwa złote.

- Nie rozumiem.

- No pytam pana: czy chce pan zaświadczenie. Bo jak pan zapłaci sto siedemdziesiąt złotych, to pan dostanie. Ale w każdej chwili wydadzą je panu w tamtym okienku za dwadzieścia dwa złote. Chce pan?

- Nie, no. Nie chcę. Jak będę chciał, to sobie wezmę w tamtym okienku za dwadzieścia dwa złote. Ale trochę nadal nie rozumiem. Dlaczego tak jest?

- Proszę pana: bo ktoś to tak zrobił i tak to już jest.

Post by Piotr Czerski .

Piotr Czerski - poeta, prozaik, związany z Korporacją Ha!art , współtworzy muzyczny kolektyw wydawniczy Nasiono Records . Autor książek "pospieszne, osobowe" i "Ojciec odchodzi" - tę ostatnią można ściągnąć z tego miejsca . W 2014 roku znalazł się na liście liderów New Europe 100 , przygotowanej przez Res Publicę we współpracy z Funduszem Wyszehradzkim i Google.

Więcej o: