Powrót Bartłomieja Sienkiewicza. Zostanie szefem Instytutu Obywatelskiego

?Bartłomiej Sienkiewicz przyjął propozycję premier Ewy Kopacz i obejmie funkcję szefa Instytutu Obywatelskiego - think tanku Platformy Obywatelskiej? - informuje 300Polityka. Były minister spraw wewnętrznych będzie uczestniczył w przygotowaniach PO do wyborów parlamentarnych.

Według informacji portalu 300Polityka Sienkiewicz ma objąć stanowisko w Instytucie Obywatelskim już od jutra.

Były szef MSW to kolejna postać powracająca po "aferze taśmowej". W ostatnich dniach funkcję szefa zespołu doradców premier Ewa Kopacz powierzyła Jackowi Rostowskiemu. Sienkiewicz i Rostowski nie zachowali swoich stanowisk, po tym jak Ewa Kopacz objęła stanowisko prezesa Rady Ministrów. 300Polityka podkreśla również, że obaj pełnili kluczowe funkcje w administracji Donalda Tuska.

"Afera taśmowa"

W czerwcu tygodnik "Wprost" ujawnił nagrania rozmów m.in. Sienkiewicza z szefem NBP Markiem Belką - szef MSW rozmawia z Belką o hipotetycznym wsparciu przez NBP budżetu państwa na kilka miesięcy przed wyborami, które może wygrać PiS; Belka w zamian za wsparcie stawia warunek dymisji ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego oraz noweli ustawy o banku centralnym. Tygodnik twierdzi, że do rozmowy doszło w lipcu 2013 r. W listopadzie Rostowski został zdymisjonowany. Pod koniec maja 2014 r. do Rady Ministrów wpłynął projekt założeń nowelizacji ustawy o NBP.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: