"Prezydent ma możliwość zmiany" - Janusz Palikot przedstawił "Plan dla Polski"

Podniesienie kwoty wolnej od podatku, likwidacja ZUS i KRUS, "firma na próbę" - to propozycje Janusza Palikota, mające służyć zwiększeniu liczby miejsc pracy. Startujący w wyborach prezydenckich lider Twojego Ruchu zaprezentował swój program wyborczy "Plan dla Polski".

Palikot przekonywał w Sejmie, że prezydent ma zadanie, możliwości i obowiązek, by rozwiązywać najważniejsze problemy w Polsce. - Prezydent, mając możliwość weta oraz inicjatywy ustawodawczej, może wymusić na każdym rządzie zmiany, na których mu zależy - dowodził polityk.

Propozycje Palikota

Szef TR zapowiedział, że pierwszym projektem, który chciałby skierować do Sejmu jako prezydent jest projekt ustawy o tworzeniu miejsc pracy i podwyższaniu wynagrodzeń. Jego elementy to m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku, likwidacja ZUS i KRUS, wprowadzenie emerytury obywatelskiej, program "firma na próbę", a także obniżka kosztów energii.

Pozostałe projekty, które składają się na "Plan dla Polski" Janusza Palikota to "przyjazne państwo", "świeckie państwo", "demokracja bezpośrednia", jak i również szereg propozycji dotyczących polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, edukacji i kultury oraz zdrowia. Kandydat TR postuluje m.in. pogłębienie integracji europejskiej, a także podział NFZ na sześć odrębnych podmiotów.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: