Ogórek unika mediów, ale nie internautów. Na FB apeluje: "Czekam na Was. Jestem dla Was. Piszcie!"

Nikt chyba w tej kampanii prezydenckiej nie wzbudza takich emocji jak ona. Chodzi oczywiście o kandydatkę SLD na prezydenta - Magdalenę Ogórek. Wielu złośliwych nazywa ją "kandydatką widmo", bo unika kontaktów z mediami. Tymczasem na swoim Facebooku pisze: "Czekam na Was. Jestem dla Was. Piszcie!".

- Czy pan jest męskimi ustami Magdaleny Ogórek? - takie pytanie 5 lutego zadano szefowi SLD Leszkowi Millerowi w programie "Jeden na jeden" w TVN 24. - Ona sama przemówi. To niebanalna kandydatka, która będzie prowadziła niebanalną kampanię wyborczą - zapowiedział Miller.

Kandydatka znikąd

Skąd w ogóle wzięło się pytanie o "męskie usta"? Od kiedy tylko SLD ogłosił, że jego kandydatką na prezydenta będzie Ogórek, wzbudza ona duże zainteresowanie mediów. I to nie tylko ze względu na jej niezaprzeczalne wdzięk i urodę. Głównym powodem jest to, że wiele osób uważa ją za "kandydatkę znikąd". Uwagę przyciąga też jej niechęć do kontaktów z prasą czy telewizją.

Podczas prezentacji Ogórek zabrakło możliwości zadawania pytań przez dziennikarzy. W mediach nie pojawiła się też żadna obszerna rozmowa z kandydatką SLD. Nasza redakcja już kilka tygodni próbuje namówić ją na wywiad - bezskutecznie. Dlatego też wokół osoby Ogórek narosło wiele wątpliwości - m.in. w kwestii jej doświadczenia politycznego, które, jak się okazało, zostało nieco podkoloryzowane przez SLD .

Jest przełom?

Ze względu na brak obecności w mediach Ogórek okrzyknięto nawet "kandydatką widmo". - Są różne metody prowadzenia kampanii wyborczej. Jedni uważają, że im więcej będą mówić i pokazywać się w mediach, tym lepiej. Inni twierdzą, że tym lepiej, im bardziej wstrzemięźliwie. Dr Ogórek wystąpi na konwencji 14 lutego - tak bronił kandydatki swojej partii Miller.

Czyżby w końcu nastąpił przełom? Dziś Ogórek napisała na swoim Facebooku . "Jestem dla Was cały czas. Zapraszam, byście pisali o każdym problemie, jaki chcecie, bym podjęła jako Prezydent. Czekam na Was. Jestem dla Was. Piszcie! Piszcie w komentarzach do tej notatki".

Facebookowy wpis Magdaleny OgórekFacebookowy wpis Magdaleny Ogórek Fot. facebook.com

 

Facebookowy wpis Ogórek. Fot. Facebook.com

Życzenia powodzenia i... kawa

Pod tym wpisem bardzo szybko zaczęły pojawiać się komentarze. "Kiedy wreszcie zorganizuje Pani konferencję prasową? Pani nadzwyczajna uroda wzbudza skrajne emocje wśród elektoratu, szufladkując Panią niekorzystnie: piękna, niemądra. A to pewnie nie jest prawda" - napisał jeden z internautów. Zdarzały się też propozycje wyjścia na kawę, żartobliwe komentarze w stylu "Ogórek pod żyrandolem?" czy też życzenia powodzenia.

Pojawiło się też wiele merytorycznych pytań, jak choćby dotyczących kwestii zniesienia amerykańskich wiz dla Polaków, spraw podatkowych czy relacji Kościół-media-państwo. Pytania są, ale odpowiedzi wciąż brak. Ogórek po kilku godzinach od umieszczenia wpisu nie zareagowała. Choć, faktycznie, nigdzie nie napisała, że zamierza to zrobić. Prosiła przecież jedynie o zapisywanie kwestii, którymi miałaby się zająć, kiedy będzie prezydentem...

Twitterowe dyskusje

Dyskusje dotyczące Ogórek wciąż nie cichną na Twitterze. Wanda Nowicka, posłanka niezrzeszona, napisała dziś np., że "wypowiedzi Millera na temat Ogórek są coraz bardziej kuriozalne". Miller odpowiedział: "To Pani Nowicka jest kuriozalna. Proszę zająć się swoim kandydatem".

Z kolei tweeta odnoszącego się do wcześniejszej kariery Ogórek zamieścił Konrad Piasecki:

Czy Ogórek rozwieje wątpliwości na swój temat? Czy dziennikarze będę mogli w końcu zadać jej jakiekolwiek pytania? Jak zaprezentuje się kandydatka SLD? Odpowiedzi poznamy najpewniej już wkrótce. W końcu wystąpienie Ogórek już w najbliższy weekend.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: