Wałęsa mówi "Newsweekowi", że jego "czas się już kończy", "Do Rzeczy" pisze o kolejnych "kilometrówkach" Sikorskiego [W TYGODNIKACH]

Lech Wałęsa wyciąga rękę do Czesława Kiszczaka i coraz częściej myśli o śmierci, nowi współpracownicy Ewy Kopacz nie lubią się nawzajem, a Krzysztof Hołowczyc deklaruje, że chciałby być "rycerzem Boga". To wszystko w poniedziałkowych wydaniach tygodników - "Newsweek", "Wprost", "Do Rzeczy" i "wSieci".

Zobacz wszystkie okładki >>>

W Najnowszym "Newsweeku" wywiad z Lechem Wałęsą, w którym przyznaje, że "z męskich spraw zostało mu już tylko golenie, a widmo końca nawiedza go coraz częściej". - Nie miałem czasu na dziękowanie Bogu, to prawda. Za dużo było tego: ja, ja, ja... - mówi były prezydent.

W tygodniku znajdziemy również ranking najlepiej wynagradzanych Polaków. "Milion dolarów to suma niegdyś niewyobrażalna. Dziś takimi zarobkami cieszy się wielu menedżerów, sportowców i gwiazd show-biznesu" - czytamy w zapowiedzi.

Więcej w najnowszym "Newsweeku">>>

"Wprost" kontynuuje temat molestowania w pracy. "Środowiska polityków, dziennikarzy czy naukowców często nie zachowują się pod tym względem lepiej niż na przykład pracownicy fizyczni" - czytamy.

We "Wprost" również o nowych współpracownikach Ewy Kopacz, którzy - jak twierdzi tygodnik - są skonfliktowani wewnętrznie. "Warszawscy politycy PO doskonale pamiętają, że podczas wyborów w partii Marcin Kierwiński - nowy szef gabinetu premier - chciał wystartować przeciwko Małgorzacie Kidawie-Błońskiej - dzisiaj rzecznik rządu - i objąć fotel szefa warszawskich struktur. - Marcin nie lubi się z Małgosią, Misiek nie znosi się z Nitrasem, za Rostowskim nie przepada nikt, Kierwiński będzie rywalizował z Kamińskim, Ewa nie przepada za Małgosią, zresztą z wzajemnością" - mówi tygodnikowi jeden z posłów.

Więcej w najnowszym numerze "Wprost">>>

Okładkowym tematem nowego "Do Rzeczy" jest rozmowa z Krzysztofem Hołowczycem, który mówi, że "chce być rycerzem Boga", i deklaruje, że stanie do walki, jeśli nadejdzie potrzeba obrony kraju.

Tygodnik opisuje też wyjazdy Radosława Sikorskiego do Wielkiej Brytanii, których - według obliczeń "Do Rzeczy" - było 24 przez pięć lat pełnienia funkcji szefa MSZ. "Trudno powiedzieć, ile to dokładnie kosztowało, bo MSZ ukryło tę informację, łącząc koszty wizyt ministra w podobnym czasie w innych krajach (...) Część londyńskich wizyt Sikorskiego określano enigmatycznie jako << konsultacje>> lub << spotkanie robocze>>, a to oznacza, że formalnie nie miały większego znaczenia" - czytamy artykule, w którym sprawę komentuje Przemysław Wipler. Jego zdaniem "ranga większości tych spotkań Sikorskiego w Anglii jest tak niska, że rzeczywiście sprawiają one wrażenie podkładek". Więcej w najnowszym numerze "Do Rzeczy">>>

Temat okładkowy "wSieci" to nawiązanie do głośnej sprawy błędu podczas zabiegu zapłodnienia w szczecińskim szpitalu. Autorka tekstu wylicza zagrożenia związane z zapłodnieniem in vitro.

W tygodniku również o wychowaniu dzieci i tym, jak rodzice "szykują dzieci do wyścigu szczurów". Więcej w najnowszym numerze "W Sieci">>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: