Paweł Kukiz wystartuje w wyborach prezydenckich

Paweł Kukiz, znany muzyk, a od niedawna radny wojewódzki na Dolnym Śląsku, będzie kandydował w wyborach prezydenckich - podaje Radio Wrocław. Do tej pory Kukiz unikał deklaracji ws. startu.

- Walczę, by odebrać państwo partyjnym klanom i przekazać je obywatelom - powiedział Radiu Wrocław Kukiz. Oficjalny start jego kampanii ma odbyć się we Wrocławiu w poniedziałek.

Muzyk zaznaczył, że nie jest kandydatem regionalnego ugrupowania Bezpartyjny Samorząd, z ramienia którego zasiada w sejmiku dolnośląskim. Liczy za to na poparcie innych organizacji nastawionych tak jak on - antyestablishmentowo. Ma nadzieję zebrać potrzebne 100 tys. podpisów, na co ma czas do 26 marca.

Dziś swój start ogłosiła również Anna Grodzka . Kandyduje z ramienia Zielonych i grupki mniejszych lewicowych partii. Do tej pory swoje kandydatury zgłosili m.in.: Bronisław Komorowski z poparciem PO, Andrzej Duda z PiS, Magdalena Ogórek z poparciem SLD, Adam Jarubas z PSL, Janusz Palikot z Twojego Ruchu, Janusz Korwin-Mikke z KORWiN-a, Jacek Wilk z KNP, Marian Kowalski z Ruchu Narodowego.

Wybory odbędą się 10 maja. Jeżeli żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad 50 proc. głosów, to 24 maja odbędzie się druga tura wyborów z udziałem dwóch kandydatów, którzy zdobyli największą liczbę głosów.

Czytaj więcej na stronie Radia Wrocław >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: