To rodzina najważniejszego przeciwnika Komorowskiego w wyborach. Po raz pierwszy w blasku fleszy

Dziś na konwencji Andrzej Dudy mogliśmy nie tylko poznać jego program, zamierzenia i przekonania, ale również po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć jego rodzinę. Uwagę dziennikarzy zwróciła zwłaszcza jego młoda córka.

Żona Andrzeja Dudy - Agata - jest germanistką i nauczycielką w liceum. W zeszłym roku obchodzili 20. rocznicę ślubu. Ojcem Agaty Kornhauser-Dudy jest Julian Kornhauser - sławny poeta, prozaik, znawca kultury Słowian Południowych. Jest profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego i członkiem PAN-u.

Na konwencji byli obecni również rodzice Andrzeja Dudy, którzy - sądząc po zdjęciach - byli bardzo dumni i szczęśliwi, że syn kandyduje w wyborach. Rodzice - profesorowie - są wykładowcami w Akademii Górniczo-Hutniczej. Matka jest chemikiem, ojciec - automatykiem. Dziadek kandydata na prezydenta był żołnierzem, wielbicielem marszałka Józefa Piłsudskiego, członkiem AK, walczył w kampanii wrześniowej.

Największą jednak uwagę dziennikarze zwróciła młoda 19-letnia córka - Kinga. Obecnie studiuje prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: