76 proc. z Was jest za konwencją antyprzemocową [WYNIKI SONDY]

Zapytaliśmy czytelników Gazeta.pl, czy uważają, że w Polsce potrzebna jest tzw. konwencja antyprzemocowa ratyfikowana przez Sejm. Do godz. 19 ponad trzy czwarte z Was odpowiedziało na to pytanie twierdząco. Uważacie, że nasze państwo będzie miało skuteczne narzędzie do walki z przemocą domową.

Sejm uchwalił ustawę ws. ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Za wyrażeniem przez Sejm zgody na ratyfikację głosowało 254 posłów, przeciw było 175, od głosu wstrzymało się 8. Spośród posłów koalicji 22 zagłosowało przeciw.

Więcej >>>

Jesteście za konwencją

Wyniki sondy Gazeta.plWyniki sondy Gazeta.pl Fot. Gazeta.pl

 

Wyniki sondy Gazeta.pl

Jako że temat ten wywołuje w Polsce spore kontrowersje, postanowiliśmy zwrócić się do Was z pytaniem, czy konwencja jest w naszym kraju potrzebna. W naszej sondzie do godz. 19 udział wzięło 8879 osób.

76 proc. (6753 czytelników) odpowiedziało twierdząco na nasze pytanie. "Konwencja i tak realnie nie pomoże kobietom. Jej forsowanie to tylko wojna ideologiczna" - tak z kolei uważa 21 proc. (1898 osób) z Was. 228 czytelników (3 proc.) nie ma zdania w tej kwestii bądź też ich ona nie interesuje.

Swoje opinie wciąż można wyrażać w naszej sondzie. Znajdziecie ją tutaj >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: