Sondaż TNS Polska: Komorowski prezydentem już po I turze

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w lutym, Bronisław Komorowski wygrałby je w I turze - wynika z sondażu TNS Polska dla TVP Info. Urzędująca głowa państwa uzyskałaby 53 proc. głosów, deklasując resztę kandydatów.

Wydaje się, że na tę chwilę Komorowski nie ma zbyt silnej konkurencji w walce o prezydenturę. 53 proc. zapewniłoby mu bowiem zdecydowane zwycięstwo i reelekcję już w I turze. Warto jednak zaznaczyć, że w porównaniu ze styczniowym badaniem, poparcie dla Komorowskiego spadło o 3 punkty.

Drugie miejsce w sondażu TNS Polska zajął poseł PiS Andrzej Duda, który mógłby liczyć na 19 proc. głosów. Na trzecim miejscu znalazła się wystawiona przez SLD Magdalena Ogórek - oddanie na nią głosu zadeklarowało 5 proc. ankietowanych.

Jarubas, Korwin-Mikke i Palikot za Kaliszem

Za Ogórek plasuje się Ryszard Kalisz (Dom Wszystkich Polska) z poparciem na poziomie 3 proc. Po 2 proc. głosów zebraliby Janusz Korwin-Mikke (KORWiN), Adam Jarubas (PSL) i Janusz Palikot (Twój Ruch). Anna Grodzka z Partii Zielonych i Marian Kowalski z Ruchu Narodowego mają poparcie na poziomie błędu statystycznego (1 proc.). 11 proc. ankietowanych w sondażu TNS nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Udział w wyborach prezydenckich zadeklarowało 57 proc. ankietowanych. 28 proc. na pytanie, czy pójdzie głosować, odpowiedziało "raczej tak", a po 6 proc. - "zdecydowanie nie" i "raczej nie". 3 proc. nie wie, czy weźmie udział w wyborach.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-5 lutego metodą wywiadów telefonicznych na reprezentatywnej grupie tysiąca polskich obywateli.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: