Rosja. Kierowcy notorycznie jeżdżą chodnikiem. Ale grupa młodych ludzi znalazła na nich sposób

Co zrobić z kierowcami, którzy notorycznie łamią przepisy, jeżdżąc po chodniku? Rosjanie wpadli na prosty, ale skuteczny pomysł. Jeśli kierowca zjedzie z chodnika, puszczają go wolno. W przeciwnym wypadku na jego szybę trafia naklejka. Bardzo specjalna naklejka.

Mieszkańcy znaleźli sposób na to jak sprawić, by kierowcy zaczęli przestrzegać przepisów i nie jeździli chodnikiem. Grupa młodych ludzi zatrzymuje samochody, które jadą złą trasą i uprzejmie zwraca uwagę, że droga, którą wybrali, nie jest szosą.

 

Część kierowców wycofuje się i przeprasza, inni cofają auto bez słowa. Ale nie wszyscy zachowują się tak, jak powinni. Na ich szyby trafiają ogromne naklejki z napisem "Stop chamom". Rekordzistka potrzebowała aż dwóch nalepek... Jednak i to nie pomogło - kobieta próbowała staranować blokujących jej auto chłopaków.

 

"Stop chamom" to ruch walczący z kierowcami nie przestrzegającymi przepisów drogowych. Młodzi Rosjanie starają się zwalczyć zwłaszcza zwyczaj traktowania chodników jako drogi przeznaczonej dla samochodów.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: