Zagramy w Lotto przez internet jeszcze w tym roku? Komisja sejmowa przyspieszy nowelizację

Nowelizacja ustawy hazardowej, która umożliwi grę w Lotto przez internet, może wejść w życie jeszcze w tym roku - dowiedział się portal Biztok.pl. Totalizator Sportowy jest już gotowy na wprowadzenie zakładów on-line - czeka tylko na zmianę prawa.

Projekt nowelizacji ustawy hazardowej trafił do Sejmu w czerwcu ubiegłego roku. Następnie musiał zostać sprawdzony przez Komisję Europejską pod kątem zgodności z prawem UE. W Brukseli orzeczono, że można go wdrożyć. Wiceminister finansów w rozmowie z portalem Biztok.pl powiedział, że prace nad projektem będą przyspieszone i mają się zakończyć w tej kadencji, co umożliwiłoby grę przez internet jeszcze w tym roku.

Nad projektem ma czuwać szef sejmowej komisji sportu Ireneusz Raś. To on ma dopilnować szybkiej pracy nad nowelizacją.

Totalizator jest już gotowy

Totalizator Sportowy jest z kolei przygotowany na prowadzenie gier przez internet. - Jesteśmy gotowi zarówno w zakresie technologicznym, czyli odpowiednich aplikacji internetowych, które będą zastosowane na stronie lotto.pl, jak i zabezpieczeń związanych z zastosowaniem zapisów ustawy, czyli ograniczenie możliwości grania osobom niepełnoletnim czy też osobom, które wykazują uzależnienie - powiedział w rozmowie z portalem Gazeta.pl Bogdan Markiewicz z Totalizatora Sportowego. Przypomniał, że taki obowiązek mają też pracownicy tradycyjnych kolektur.

Gracze korzystający z internetu będą weryfikowani pod kątem wieku na różne sposoby. - Jest bardzo dużo dostępnych metod. Przede wszystkim każdy gracz, który będzie chciał skorzystać z gry przez internet, będzie musiał potwierdzić swoją tożsamość, czyli zarejestrować się i posiadać profil w naszym systemie - wyjaśnił, dodając, że wiek będzie można sprawdzić chociażby przy płatności za grę. - Ta będzie musiała być dokonywana chociażby za pomocą karty kredytowej lub płatniczej, co pozwala zweryfikować danego gracza - powiedział Markiewicz.

Totalizator Sportowy myśli też o umożliwieniu gry przy użyciu telefonu. Posłuży do tego istniejąca już aplikacja Lotto. - Dzisiaj nasza aplikacja służy graczom do sprawdzania wyników gier, wyszukiwania najbliższej kolektury, sprawdzania statystyk wygranych itp. Ma więc charakter informacyjny, ale równie szybko i łatwo będzie mogła się zmienić w aplikację, która będzie pozwalała na zakup losów - zapewnia Markiewicz.

Najnowsze wyniki Lotto sprawdzisz na lotto.gazeta.pl .

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: