Szydło: Bóg mnie uchronił przed PO. Platforma o mnie zabiegała

Beata Szydło w rozmowie z Radiem RDC stwierdziła, że jakiś czas temu Platforma Obywatelska zabiegała o jej członkostwo w szeregach partii. - Dzisiaj mogę powiedzieć: Pan Bóg mnie uchronił. Nie dokonałam tego najgorszego kroku w moim życiu - mówi wiceprezes PiS.

Premier Ewa Kopacz poinformowała wczoraj o przejściu w szeregi Platformy Obywatelskiej byłego polityka PiS Jana Tomaszewskiego . Beata Szydło, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, zasugerowała w rozmowie z radiem RDC , że w czasach koalicji PO-PiS Platforma również jej proponowała przejście do partii.

- Ja już mam to za sobą - stwierdziła. - Krąży legenda, która trochę jest prawdziwa, że kiedy były czasy koalicji PO-PiS, Platforma zabiegała o to, bym była w ich szeregach. Nic z tego nie wyszło - wyjaśniła. - A dzisiaj mogę powiedzieć: Pan Bóg mnie uchronił. Nie dokonałam tego najgorszego kroku w moim życiu. Jestem w PiS i bardzo się z tego cieszę - zaznaczyła posłanka.

Kamiński nie kieruje się sympatią dla PO

Premier ogłosiła też, że Michał Kamiński, były poseł PiS i rzecznik prezydenta Lecha Kaczyńskiego, od zeszłego roku w PO, zostanie sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera i obejmie nadzór nad Centrum Informacyjnym Rządu. Według Szydło Kamiński nie kieruje się sympatią dla PO, lecz wyłącznie chęcią kontynuowania kariery politycznej. - Jeśli za kilkanaście lat jakiś poważny historyk zajmie się historią polskiej polityki lat 2000, to sporą część, a na pewno jeden rozdział, poświęci Michałowi Kamińskiemu - stwierdziła.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: