Wróbel naśmiewa się z Tomaszewskiego: Hołd lenny. Dobrze, że uczymy, jak wygląda średniowiecze

- Jeśli chodzi o Janka, od długiego czasu był enfant terrible klubu, w którym się znalazł - tłumaczył w Poranku Radia TOK FM Andrzej Halicki, minister administracji, przystąpienie byłego posła PiS do PO. Jan Wróbel naigrywał się z Tomaszewskiego, który chwalił premier Kopacz. - To mi przypominało hołd lenny - mówił.

Gościem Jana Wróbla w Poranku Radia TOK FM był Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji. - Przez pierwszych 100 dni rządu Ewy Kopacz było w miarę spokojnie jak na Polskę. Ale jak tylko stuknęła setka, mamy górników, rolników i naukowców. Nawet oni chcą was na taczkach wywieźć - zauważył publicysta.

Naukowcy wywożą Platformę na taczkach

- To rzeczywiście taka cezura i pierwsze powody do tego, by któraś z dobrze zorganizowanych grup pokazała pazurek - stwierdził Halicki. - Ale powód jest inny - zbliżające się kampanie wyborcze. Widać duży wpływ polityki. Nie chcę dezawuować sporów, które zawsze istnieją, opozycja - koalicja... - mówił minister.

- Myśli pan, że ci naukowcy siedzą w PiS i Ruchu Narodowym? - wtrącił Wróbel. - Nie, ale zbliżająca się kampania, zainteresowanie mediów, aktywność polityczna różnych grup osób to jest dodatkowy czynnik, który radykalizuje wypowiedzi i postawy - wyjaśnił.

Enfant terrible PiS

Halicki odniósł się także do wstąpienia Jana Tomaszewskiego, na początku kadencji posła PiS, do PO . - Jeśli chodzi o Janka, od długiego czasu był enfant terrible klubu, w którym się znalazł, wyraźnie wypowiadając swoje zdanie, inne niż kolegów - powiedział minister.

- Inne niż PiS, ale wcale nie takie jak PO - zauważył Wróbel. - Skoro złożył akces do klubu, to myślę, że zakładając dobrą wolę i chęć przyjęcia zasad funkcjonujących w klubie - skwitował Halicki.

Wróbel chwilę jeszcze naigrywał się z Tomaszewskiego. - Chciałbym wyrazić moje pełne i głębokie poparcie dla stu dni rządu pani premier Ewy Kopacz - mówił poseł, tłumacząc swoje przystąpienie do PO. - To mi przypominało hołd lenny. Dobrze, że się uczy społeczeństwo, jak wyglądało średniowiecze - skwitował publicysta.

Więcej o: