Niespokojnie przed siedzibą JSW. TVP Info: Nasz operator został uderzony w głowę bryłą lodu

Reporter TVP Info musiał przerwać relację spod siedziby Jastrzębskiej Spółki Węglowej po tym, jak operator stacji został uderzony w głowę bryłą lodu - podaje telewizja. Związkowcy zgromadzeni przed budynkiem rzucali też w stronę dziennikarzy petardy hukowe.

Przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej w Jastrzębiu-Zdroju zgromadziło się kilka tysięcy związkowców - górnicy domagają się m.in. odwołania prezesa spółki Jarosława Zagórowskiego. Bezterminowy strajk w kopalniach JSW trwa od zeszłego tygodnia - wczoraj protestujący próbowali się wedrzeć do siedziby spółki; w odpowiedzi funkcjonariusze użyli broni gładkolufowej i gazu. Wśród uczestników demonstracji znajdowali się też najprawdopodobniej narodowcy i pseudokibice.

Dziś pod JSW znów jest niespokojnie. - Jest bardzo nerwowo i bardzo niebezpiecznie - relacjonował reporter TVP Info Marcin Tulicki. - Podczas naszej poprzedniej relacji, cały czas pod naszymi nogami wybuchały petardy hukowe, a mój operator - Maciej - został uderzony w głowę kawałkiem lodu - mówił na antenie stacji. Z powodu ataku na operatora dziennikarz był zmuszony przerwać relację.

"Relacjonujemy na żywo, pokazujemy obie strony protestów"

TVP Info podaje też, że budynek JSW jest otoczony przez kilkadziesiąt wozów policyjnych. Funkcjonariusze zgromadzeni przed siedzibą spółki są też zaopatrzeni w armatki wodne.

Dziennikarze stacji dodają, że do ataków na ekipę telewizji dochodziło już wczoraj - podczas zamieszek uszkodzono sprzęt należący do reporterów. - (Demonstranci) twierdzą, że kłamiemy. Nie wiem, czemu tak mówią, przecież relacjonujemy na żywo, pokazujemy, co mówią protestujący, związkowcy, jak i druga strona - relacjonował Tulicki. Jak dodał, w podobny sposób traktowani są reporterzy innych stacji telewizyjnych i radiowych.

Nie wszyscy komentatorzy podzielają jednak zdanie, że materiały przygotowywane przez dziennikarzy są obiektywne:

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz wideo
Więcej o: