Rosyjskie lesbijki spotkały w samolocie polityka-homofoba. I pocałowały się tuż przed jego nosem

Vitaly Milonov to rosyjski polityk słynący z homofobicznych poglądów. Gdy dwie lesbijki i działaczki ruchów LGBT spotkały go w samolocie, postanowiły z niego zadrwić - kobiety pocałowały się tuż przed nosem Milonowa. Swój gest udokumentowały też odpowiednim zdjęciem, które podbiło sieć.

Rosyjski polityk Vitaly Milonov jest znany ze swoich homofobicznych poglądów. W 2013 roku - tuż przed zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi - przekonywał, że homoseksualni sportowcy mogą zostać aresztowani, jeśli będą "propagować nietradycyjne związki" wobec małoletnich.

Milonov protestował też wobec organizacji festiwalu filmów LGBT "Side by Side" w St. Petersburgu; zdaniem aktywistów odpowiada także za zorganizowanie ataku na uczestników innej imprezy , QueerFest. Polityk wielokrotnie przekonywał, że przemoc wobec środowisk LGBT nie istnieje, a doniesienia na jej temat są "fałszywe".

"Byłyśmy bardzo zadowolone z naszego pomysłu"

Gdy dwie działaczki ruchów LGBT spotkały w samolocie Milonova, postanowiły z niego zakpić. Kobiety pocałowały się tuż przed jego nosem, a zdjęcie dokumentujące swoją akcję umieściły w sieci.

W internecie zawrzało; część komentatorów nie wierzyła, że uwiecznionym na zdjęciu mężczyzną był rzeczywiście Milonov. W komentarzach zamieszczonych w sieci kobiety potwierdziły jednak jego tożsamość. "Zrobiłyśmy sobie zdjęcie tuż przed jego nosem. Kiedy nas zauważył, zaczął wpatrywać się w swój tablet. Byłyśmy bardzo zadowolone z naszego pomysłu. On - prawdopodobnie nie tak bardzo" - wspominały.

"The Telegraph" opisuje, że w rozmowie z agencją Flashnord Milonov opowiadał, że dziewczyny "zrobiły kilka głupich min, sfotografowały się, po czym uciekły na tył samolotu". Polityk dodał, że kobiety "siedziały tam do końca lotu i nie pokazywały swoich twarzy". Rosjanin miał też nazwać aktywistki mianem "idiotek".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: