Nocny pożar kamienicy w Kaliszu. 16 osób trafiło do szpitala

W pożarze, który wybuchł w Kaliszu przy ulicy Dobrzeckiej, ucierpiało 16 osób. Poszkodowani z poparzeniami dróg oddechowych i objawami zatrucia dymem trafili do szpitala. Dwie osoby są w stanie ciężkim - podaje TVN 24.

"Ogień pojawił się w nocy piwnicy, zaskakując ludzi w łóżkach" - czytamy w portalu Faktykaliskie.pl . Do zdarzenia doszło tuż po 23, kiedy płomienie pojawiły się w zaadaptowanej na mieszkanie piwnicy. Akcję kilku jednostek straży pożarnej utrudniał gęsty dym. - Uniemożliwiał on wyprowadzenie mieszkańców budynku, dlatego lokatorów, którzy stali na parapetach i wzywali pomocy, trzeba było ewakuować po drabinach dostawnych - mówił portalowi faktykaliskie.pl Grzegorz Kuświk, rzecznik prasowy miejscowej straży pożarnej.

Spośród 27 mieszkańców budynku kilkanaście osób trafiło do szpitala z poparzeniami dróg oddechowych i podtruciem. Wedle lokalnych mediów jedna osoba jest w stanie ciężkim. TVN 24 podaje jednak, że dwie. Stacja informuje też, że "wśród poszkodowanych jest czwórka dzieci i kobieta w ciąży".

Straty spowodowane przez ogień oszacowano na 30 tys. zł. Przyczyna pożaru pozostaje nieznana.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: