Godson na okładce "Angory" jako "czarny koń" PSL. Rasistowskie? Poseł zaskakuje komentarzem na Twitterze

"Piechociński? Kiedy się u was sadzi banany?" - pyta na fotomontażu okładki "Angory" najnowszy nabytek PSL, poseł John Godson. Zdjęcie podpisano: "Czarny koń ludowców". Część internautów nazwała to rasizmem. Ocena samego Godsona była tymczasem zupełnie inna.

"Oj, będziecie mieli chyba pozew o rasizm" - napisał jeden z czytelników "Angory" na facebookowym profilu gazety. "Jak to nie jest rasizm, to co nim jest?" - dodał swoją opinię inny internauta. Kilku innych komentujących oceniło z kolei, że okładka ich bawi i wcale nie jest rasistowska.

"Mnie ta okładka nie razi"

A co na to sam bohater okładki? Poseł wykazał się wyjątkowym dystansem do siebie. "Kapitalne! Nie mogłem przestać się śmiać!" - napisał Twitterze, publikując ów fotomontaż.

Czy aby na pewno nie była to ironia? - Mnie ta okładka naprawdę bawi. Rozumiem, że każdy może ją interpretować na swój sposób, ale ja nie widzę w niej nic złego - powiedział polityk w rozmowie z Gazeta.pl. Zapytany, czy uważa się za czarnego konia PSL, ze śmiechem zaprzeczył.

Okładkowy problem

Wydawany w Łodzi tygodnik "Angora" często zamieszcza na okładkach charakterystyczne fotomontaże. W 2011 r. głośno zrobiło się wokół okładki, na której przedstawiono dwóch Żydów stojących w centrum Warszawy. Ojciec mówił do syna: "Synu, kiedyś to wszystko będzie twoje". W sprawie tej okładki zostało skierowane zgłoszenie do prokuratury, która odmówiła jednak wszczęcia postępowania. Więcej >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: