Nowacka o ataku na Grodzką: Zaszczuwanie dzielnej kobiety. Ale nie takie pomyje dostała od prawicy

- Anna Grodzka nie takie pomyje już dostała od prawicy - mówiła w Poranku Radia TOK FM Barbara Nowacka z Twojego Ruchu o ostatniej publikacji ?W Sieci? na temat Grodzkiej. - To tak strasznie smutny poziom dziennikarstwa... - ubolewała.

Tygodnik "W Sieci" prześwietla życie prywatne Anny Grodzkiej , posłanki Zielonych, wcześniej Twojego Ruchu. Według pisma Grodzka nie jest osobą transpłciową i "przebiera się" na potrzeby politycznego spektaklu. Ma o tym świadczyć fakt, że transseksualistka mieszka z heteroseksualną kobietą. "Naszym dziennikarskim obowiązkiem jest postawienie pytań: czy opinia publiczna nie jest od kilku lat wprowadzana w błąd?" - pyta "W Sieci".

"Tak nisko upaść"

- Anna Grodzka nie takie pomyje już dostała od prawicy - skomentowała ten materiał w Poranku Radia TOK FM Barbara Nowacka z Twojego Ruchu, do niedawna partyjna koleżanka Grodzkiej. - Jedyne, co mnie martwi, to zaszczuwanie odważnej, dzielnej kobiety, która chce się zajmować polityką społeczną - stwierdziła.

Prowadząca audycję Dominika Wielowieyska dopytywała, czy tego rodzaju ataki mogą zaszkodzić Grodzkiej, która myśli o starcie w wyborach prezydenckich. - Nie. Wiele już zniosła. Ale to tak strasznie smutny poziom dziennikarstwa. Widzieli przez okno, że chodzi w spodniach? Pani redaktor... - westchnęła Nowacka. - Ja chodzę w spodniach. Pani też. Czy to sprawia, że nie mamy kwalifikacji od jakichś funkcji? Tak nisko upaść... - ubolewała polityczka nad dziennikarstwem "W Sieci".

"Niech przeczytają program"

Tygodnik broni się twierdzeniem, że Anna Grodzka na seksualności zbudowała swoją pozycję polityczną, więc wyborcy mają prawo wiedzieć, czy ten fundament nie jest fałszywy. - Niech dziennikarze zapoznają się z programem Zielonych i z wcześniejszym programem Ruchu Palikota, z którego Grodzka została posłanką. I niech przejrzą jej aktywność poselską - mówiła Nowacka. - Ona zajmuje się głównie sprawami społecznymi, polityką socjalną, pomocą najuboższym. Tematyka wolności i równości to margines jej działania - wskazywała.

Więcej o: