"wSieci" prześwietla Grodzką? Olejnik: "Ich pytania są porażające". A Sasin: "To, z kim mieszka Grodzka, jest kwestią jej wiarygodności"

- Pytania ?wSieci? są po prostu porażające - stwierdziła Monika Olejnik w Radiu ZET, komentując artykuł tygodnika, który atakuje Annę Grodzką. Transseksualnej posłance oraz kobiecie, z którą mieszka, dziennikarz wysłał pytania m.in. o to, czy jedzą wspólnie posiłki. - To obrzydliwe - ocenił Tomasz Nałęcz. - To, z kim mieszka Grodzka, jest kwestią jej wiarygodności - przekonywał z kolei Jacek Sasin z PiS.

"Naszym dziennikarskim obowiązkiem jest postawienie pytań: czy opinia publiczna nie jest od kilku lat wprowadzana w błąd?" - deklaruje redakcja tygodnika "wSieci", wyjaśniając publikację materiału mającego "odsłonić" Grodzką. Na okładce znalazł się fotomontaż przedstawiający posłankę golącą brodę. Polityczka ma męski tułów, od tyłu obejmuje ją inna kobieta. Poza informacjami otrzymanymi od Grodzkiej i jej współpracowniczki artykuł "wSieci" opiera się na własnym "śledztwie" i zeznaniach "sąsiadów", którzy mieli kilkakrotnie "dostrzec przez rozsunięte zasłony, jak posłanka Grodzka przechadzała się po pokoju w męskim stroju". Czytaj więcej >>

Sprawa była jednym z tematów programu "7 Dzień Tygodnia" w Radiu ZET. - Prześwietlać można programy i doświadczenie kandydatów. To, z kim kto mieszka, nie ma nic do rzeczy - komentowała Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO. - To jest kwestia przyzwoitości, nie estetyki. Pracuję z panią Grodzką na co dzień i muszę powiedzieć, że płeć nie jest głównym tematem ani leitmotivem jej działania. Nie powinnam być jej rzecznikiem i nie jestem, ale mówmy prawdę - dodała posłanka.

Gawkowski: Zaglądanie kandydatom do łóżka? To głupota

Wanda Nowicka z kolei podkreśliła, że w zapowiedziach programu Grodzkiej w kampanii prezydenckiej (jest ona typowana jako prawdopodobna kandydatka Partii Zielonych) nie ma nic o transseksualizmie. - Ja bardzo proszę, żeby nie wprowadzać społeczeństwa w błąd. Ona ma program ekonomiczny i nie możemy stosować podwójnej moralności, jednych prześwietlając, a innych nie - mówiła wicemarszałkini Sejmu.

Krzysztof Gawkowski z SLD podkreślił, że "nikt nie powinien zaglądać kandydatom do łóżka". - To jest głupota i z punktu widzenia prezydentury, i dlatego, że prezydent ma prawo do życia prywatnego - mówił sekretarz Sojuszu. Najostrzej publikację skomentował zaś doradca prezydenta Tomasz Nałęcz. - Przeczytałem wczoraj wieczorem reklamę tego obrzydliwego artykułu. Abonuję tygodnik, ale jutro, jak go dostanę, wyrzucę do kosza przed lekturą - powiedział profesor.

"Wtedy uważałem, że to obrzydlistwo, i dziś też tak uważam"

Publikacji tygodnika "wSieci" bronili Jacek Sasin i Zbigniew Ziobro ze zjednoczonej prawicy. Zdaniem posła PiS to, z kim mieszka Grodzka, jest kwestią jej wiarygodności. - Jeśli jest kandydat, który czyni program polityczny ze swojej seksualności, płci, to jest naturalne, że dziennikarze to prześwietlają - przekonywał Sasin. - Przyznam, że mnie pan zaskakuje - odparła Olejnik. - Mnie zaskakuje, że są politycy, którzy ze sfery prywatnej robią swój manifest polityczny. Nie powinni się dziwić, że media się tym zajmują - odparł poseł.

Ziobro również argumentował, że Grodzka ze swojej seksualności "uczyni flagowe przesłanie funkcjonowania w polityce". - Kto i z czym kojarzy panią Grodzką? Właśnie z tym, ze sferą, która wiąże się z jej życiem prywatnym - argumentował prezes Solidarnej Polski. A czy okładka tygodnika, na której Grodzka w męskiej koszulce goli brodę, jest dla Ziobry w porządku? - To jest kwestia estetyczna - stwierdził polityk.

Nałęcz przypomniał Ziobrze, że zwalczająca go prasa publikowała w przeszłości zdjęcia i teksty na temat jego narzeczonej. - To było obrzydliwe, zupełnie niezwiązane z polityką. Wtedy uważałem, że to obrzydlistwo, i dziś też tak uważam - stwierdził doradca prezydenta.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: