Godson to nie wszystko. PSL zaprasza byłego znanego polityka PiS

Były wicepremier Ludwik Dorn otrzymał propozycję przejścia do PSL - tak wynika z informacji Radia ZET. Byłby to kolejny w ostatnich dniach transfer ?ludowców? - wcześniej pozyskali byłego posła PO Johna Godsona.

Dorn otrzymał od PSL ofertę wejścia do partii. Decyzję w tej sprawie ma podjąć w przyszłym tygodniu. On sam niejednokrotnie w pozytywnym świetle wypowiadał się na temat rządowego koalicjanta. - Ich nie obejmuje zasada polityki nierozumnej. Pod względem twardego stąpania po ziemi PSL jest najbardziej obiecującą partią na naszej scenie - przyznawał w styczniowym wywiadzie dla "Plus Minus".

Ludwik Dorn to były wicepremier, szef MSWiA i Marszałek Sejmu w czasach rządów Prawa i Sprawiedliwości. Ze względu na duże wpływy i wysoką pozycję w hierarchii partyjnej nazywany był niekiedy "trzecim bliźniakiem" (w nawiązaniu do założycieli ugrupowania, braci Kaczyńskich). Aktualnie jest posłem niezrzeszonym, choć w wyborach w 2011 r. startował z list PiS.

Godson już się zameldował

Gdyby operacja się powiodła, byłby to kolejny w ostatnim czasie głośny transfer "ludowców". Dziś rano ich klub parlamentarny zasilił były poseł PO John Godson. Na konferencji sejmowej zaprezentował go przewodniczący klubu, Jan Bury. Wg niego Godson świetnie pasuje do PSL, gdyż w Nigerii ukończył studia na wydziale rolnictwa i jest "osobą, która uwielbia pracę na roli, wieś".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: