Porwany przez IS Japończyk mówi na nagraniu: Zostały mi 24 godziny życia

- Zostały mi 24 godziny życia. Przetrzymywany jordański pilot ma jeszcze mniej czasu - mówi na nowym nagraniu uprowadzony przez Państwo Islamskie Japończyk Kenji Goto. A przynajmniej podejrzewa się, że to on. Nie wiadomo, czy nagranie jest autentyczne.

Na filmie słychać tylko głos mężczyzny. Jako tło filmu umieszczono zdjęcie Kenjiego Goto, japońskiego zakładnika terrorystów z Państwa Islamskiego.- Powiedzcie rządowi Japonii, by wywarł jak najsilniejszy polityczny nacisk na Jordanię - mówi głos, który, jak się podejrzewa, należy do Goto. - Zostały mi tylko 24 godziny życia - słychać na nagraniu.

 

"Jordański pilot ma mniej niż dobę życia"

- Abym przeżył, Jordania musi zwrócić wolność Sajidzie al-Rishawi - mówi mężczyzna. Kim jest al-Rishawi? To terrorystka podejrzana o próbę wzięcia udziału w zamachu samobójczym w Jordanii w 2005 r. Głos z nagrania Państwa Islamskiego dodaje, że zagrożone jest też życie jordańskiego pilota Muatha al-Kasaesbeha, którego samolot rozbił się w grudniu zeszłego roku podczas akcji bombardowań wymierzonych w pozycje terrorystów z IS.

- Jordański pilot ma mniej niż dobę życia - słyszymy. - Każda próba opóźnienia [uwolnienia al-Rishawi - red.] przez jordańskie władze będzie oznaczała, że są odpowiedzialne za śmierć swojego pilota. Piłka jest teraz po jordańskiej stronie boiska - mówi, rzekomo, Goto.

W poprzednim nagraniu opublikowanym 24 stycznia Goto poinformował o egzekucji innego japońskiego zakładnika terrorystów. Japońskie władze wciąż jeszcze nie potwierdziły autentyczności najnowszego filmu. Wcześniej przyznano jednak, że zakładnik, o którym mówiono na wcześniejszym nagraniu, rzeczywiście został stracony przez dżihadystów >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: