Kwiatkowski odchodzi z Twojego Ruchu. "Miała być lewica, jest popieranie Kopacz"

"Twój Ruch już nie mój" - ogłosił Robert Kwiatkowski. Na Facebooku zapowiedział odejście z partii, która jego zdaniem stała się "narzędziem zaspokajania ambicji jednego człowieka" - Janusza Palikota.

"Odchodzę, bo nie mogę już uczestniczyć w projekcie, w którym zaczyna brakować miejsca dla ludzi centrolewicy" - napisał na Facebooku Robert Kwiatkowski. Zarzucił Januszowi Palikotowi, że "umówił się" z nim na tworzenie alternatywy dla prawicy, a skończyło się na "popieraniu rządu Ewy Kopacz".

"Realny Sejm bez lewicy"

Zdaniem Kwiatkowskiego kandydowanie Palikota w wyborach prezydenckich to "realizowanie czarnego scenariusza dla polskiej lewicy". Były prezes TVP zarzuca Leszkowi Millerowi i Palikotowi rozbijanie lewicy. "Coraz bardziej realny staje się Sejm bez jakiejkolwiek lewicy. Dwie listy wyborcze to dwa trupy. Nie godzę się na taki scenariusz" - pisze polityk. I zapowiada, że "będzie czynił wszystko, by temu zapobiec".

Post użytkownika Robert Kwiatkowski .

Wojciech Szacki z "Polityki" kąśliwie skomentował na Twitterze, że Kwiatkowski mówi o zbliżeniu Palikota z rządem akurat wtedy, gdy Twój Ruch zaczął premier atakować.

Jak zauważa 300polityka.pl , dziś rano Kwiatkowskiego zabrakło wśród gości programu "Kawa na ławę" w TVN24. Na jego udział nie zgodziła się centrala Twojego Ruchu.

Kwiatkowski, prezes TVP w latach 1998-2004, przez lata związany był z SLD. W 2012 roku związał się z Ruchem Palikota, rok później został wiceprzewodniczącym stowarzyszenia Europa Plus i członkiem zarządu Twojego Ruchu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: