Korwin-Mikke "zawarł koalicję ze swoim ego"? "Komitet Obrony Robotników Wszyscy i Nikt"? Twitter wyśmiewa nową partię

Informacja o wyborze nowej nazwy partii Janusza Korwin-Mikkego wywołała natychmiastową falę prześmiewczych komentarzy. Powstają nowe rozwinięcia skrótu i spekulacje do koncepcji, która stała za nazwą. "A może dodać Monarchistyczna Inicjatywa Korwin Krul Europy?"

Natychmiast po ujawnieniu informacji o tym, że nowa partia Janusza Korwin-Mikkego ostatecznie powstanie pod nazwą Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja - w skrócie KORWiN - na Twitterze pojawiły się komentarze wyśmiewające i krytykujące tę decyzję. Nazwanie partii de facto własnym nazwiskiem niektórzy potraktowali jako żart, inni jako przejaw egocentryzmu.

Jeden z blogerów stwierdził wprost, że "Korwin zawarł koalicję ze swoim ego".

"Korwin tak się boi, że go z kolejnej własnej partii wysiudają, że wpisał swoje nazwisko w jej nazwę?"

Dariusz Lasocki, warszawski radny PiS, zwraca uwagę na niemałą długość pełnej nazwy. "Czy na karcie do głosowania zmieści się nowa nazwa #KORWiN, czy trzeba będzie doklejać coś, czy zszywać, sztukować?"

Jakub Jędras, dziennikarz IAR, proponuje z kolei jej dalsze rozszerzenie: "To może do nowej partii KORWIN dodać jeszcze MIKKE: Monarchistyczna Inicjatywa Korwin Krul Europy?"

Wiele osób zaczęło próbować tworzyć rozwinięcia własnych nazwisk. Tak na przykład Adam Ozga z TOK FM proponuje "OZGA - Ogólnopolskie Zrzeszenie Grzeszników i Ateistów".

Żaneta Gotowalska z Onet.pl zmartwiła się, że jej nazwisko jest zbyt długie. "Pan @korwinmikke wymyślił partię KORWiN. Ciekawe, jak rozwinąć skrót od GOTOWALSKA... dużo słów trzeba byłoby wymyślać, by dopasować...".

Z drugiej strony, pojawiły się też oczywiście alternatywne rozwinięcia skrótu KORWiN. Pierwszy przykład: "Korwin Oraz Różne Wiplery I Noname'y"

Padła też propozycja: "Komitet Obrony Robotników Wszyscy i Nikt"

Ozga: "Łatwość, z jaką powstają kolejne wariacje nazwy partii "KORWiN" każe się zastanowić, jak długo nad tą nazwą siedzieli ludzie JKM"

Tomasz Skory z RMF FM zauważył, że inne partie firmujące się nazwiskiem przewodniczącego nie zdobywały wielkiego poparcia. "Sukcesy Ruchu Palikota, Solidarnego Ziobra i Polski Razem Jarosława Gowina dają pewność, że nazwisko w nazwie to skuteczna taktyka!"

Paulina Kozłowska, 300polityka.pl: "Wbrew opinii niektórych uważam, że nazywanie partii KORWIN jest pretensjonalne. Ale zgodne z monarchistycznymi zapędami samego Korwina".

Michał Majewski z tygodnika "Wprost" docenił z kolei strategiczne myślenie Janusza Korwin-Mikkego. "Sprytne. Partię o takiej nazwie może podwędzić już tylko Karolina Korwin-Piotrowska albo własne dzieci".

Partia ma już swój profil na Twitterze, gdzie prezentuje swoje logo. Jej symbolem graficznym jest żółta korona.

Tweets by @partia_korwin

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!