IS przeprowadziło publiczne egzekucje. "Gejów" zrzucono z wieży, 17 innych mężczyzn ukrzyżowano?

Terroryści z Państwa Islamskiego publikują w mediach społecznościowych zdjęcia z serii przeprowadzonych w Iraku egzekucji. Na wstrząsających fotografiach widać m.in. zrzucenie z wieży dwóch mężczyzn podejrzanych o homoseksualizm. Krążą też informacje o dokonaniu 17 ukrzyżowań.

Zdjęcia z masowych egzekucji pojawiają się w sieci od zeszłego tygodnia. Są bardzo brutalne. Choć bez większego problemu znaleźć je można w serwisach społecznościowych, nie zdecydowaliśmy się na publikację najbardziej drastycznych z nich. Podobny krok podjął "The Independent" , który opisuje sprawę publicznych egzekucji.

Dwóch "gejów" zrzuconych z wieży

Na kilku zdjęciach opublikowanych przez terrorystów widać scenę rozgrywającą się na szczycie wieży w, jak się podejrzewa, irackim mieście Niniwa.

Dżihadyści podtrzymują nad krawędzią mężczyznę z zawiązanymi oczami. Za chwilę widać go spadającego w dół prosto pod stopy sporej grupy gapiów. Dżihadyści spychają też z wieży kolejnego mężczyznę. Powód? Obu zamordowanych posądzono o homoseksualizm. Na innych fotografiach widać zwłoki mężczyzn u podstawy wieży.

Ukamienowanie "cudzołożnicy"

To jednak niejedyne szokujące obrazy. Są też zdjęcia ukazujące egzekucję dwóch innych mężczyzn oskarżonych o kradzieże. Obaj mają zawiązane oczy, są przywiązani do niskich konstrukcji przypominających krzyże. Po odczytaniu wyroku za mężczyznami stają terroryści i obu strzelają w tył głowy.

W sieci krążą też zdjęcia z ukamienowania kobiety oskarżonej o cudzołóstwo. Widać na nich terrorystę z długą, białą brodą, który odczytuje jej "winy". Na następnych ujęciach kobieta, skulona na ziemi, obrzucana jest kamieniami. Później widać już jej zwłoki przykryte kawałkiem materiału.

Ukrzyżowani w odwecie

Jak podają źródła monitorujące sytuację w Iraku, dżihadyści dokonali też pod koniec ubiegłego tygodnia 17 ukrzyżowań młodych mężczyzn. Miała to być odpowiedź na ofiary poniesione wcześniej przez terrorystów - mowa m.in. o 12 dżihadystach z Syrii.

- Państwo Islamskie wysyła jasny przekaz do wszystkich ludzi żyjących na kontrolowanych przez nich terenach: to was czeka, jeśli się nam sprzeciwicie - mówi ekspert cytowany przez "The Independent".

Ofensywa przeciwko terrorystom z IS wciąż trwa. W sobotę 17 stycznia wojska antydżihadystycznej koalicji przeprowadziły aż 29 nalotów na pozycje terrorystów w Iraku i Syrii - przypomina serwis.

O konfliktach w Iraku przeczytaj w reportażu "Irak. Piekło w raju" >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: