Ogórek: Chcą mnie zmusić do wycofania się z wyborów. To niszczenie demokracji. Nie wycofam się! Jestem to winna Józefowi

"Nie wycofam się!" - zapewnia Magdalena Ogórek na Facebooku. Kandydatka SLD na urząd prezydenta pisze o próbach zmuszenia jej do wycofania się z wyborów, łamaniu jej "jak Cimoszewicza" i Józefie Oleksym, który miał być jej politycznym mentorem. Komentatorzy są zniesmaczeni.

"Nie wycofam się!" - napisała na Facebooku Magdalena Ogórek, kandydatka SLD na prezydenta. "Rozpoczęły się próby niszczenia moich przyjaciół, rodziny, znajomych. W ostatnich dniach podjęto starania, by zmusić mnie do wycofania z wyborów. To próba niszczenia demokracji i łamania mnie jak niegdyś premiera Cimoszewicza" - dodaje polityczka.

Podkreśla, że ani mafia, ani prokuratura, ani dziennikarskie "wrzutki" "nie mają szans". I uderza w wysoki ton, nawiązując do postaci zmarłego niedawno Józefa Oleksego. "Józef na lata został moim mentorem. To piękna postać i to on nauczył mnie wszystkiego w polityce" - pisze Ogórek, dodając: "Nie wycofam się, jestem to winna Józefowi, inaczej nigdy by mi tego nie wybaczył".

Post użytkownika Magdalena Ogórek .

O co chodzi Ogórek, kiedy pisze o używaniu "mafii, prokurator i dziennikarzy"? Od kilku dni w mediach pojawiają się nieprzychylne komentarze na jej temat. "Wprost" sugerował romans byłej już dziennikarki z Bartoszem Węglarczykiem , za co przepraszać musiał Sylwester Latkowski, naczelny tygodnika. "Newsweek" pisze zaś o niejasnych interesach męża Ogórek , Piotra Mochnaczewskiego. Prokuratura miała wszcząć śledztwo w sprawie jego działalności w jednej z warszawskich prywatnych uczelni.

Komentatorzy skonsternowani

Na wpis Ogórek szybko zareagowali komentatorzy. Niezbyt przychylnie odnoszą się do epatowania znajomością z Józefem Oleksym. "Jeszcze kwiaty na grobie nie zwiędły" - stwierdził Michał Majewski z "Wprost". "Megasłabe" - oceniła Kataryna. "O rety, rety, rety" - nie dowierzał Wojciech Szacki z "Polityki".

Magdalena Ogórek jako kandydatka SLD została przedstawiona przed tygodniem . W niedzielę ma się odbyć konferencja prasowa z jej udziałem.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: