TOK FM: Odwołano prezesa PKP Intercity. Jest następca

Jak dowiaduje się TOK FM, odwołany został dotychczasowy prezes PKP Intercity Marcin Celejewski. Zastąpi go Jacek Leonkiewicz.

Leonkiewicz wcześniej był między innymi szefem rady nadzorczej PKP Energetyka. Celejewski zaś prezesem PKP Intercity był niecały rok - został powołany na to stanowisko 22 stycznia 2014 roku. Ten drugi ma pozostać w zarządzie spółki.

W komunikacie przesłanym przez PKP IC czytamy, że zmiana odbywa się na prośbę Celejewskiego, bo "od momentu powołania deklarował, że obejmuje tę funkcję na czas określony". Prezes całej grupy PKP, Jakub Karnowski, przekonuje, że Celejewski "z sukcesem zakończył swoją roczną misję, wykonał najważniejsze zadanie jakim było wprowadzenie na polskie tory pociągów Express InterCity Premium".

Problemy z biletami na pendolino

O PKP Intercity głośno było ostatnio w związku z kłopotami przy przedsprzedaży internetowej biletów na Pendolino. Padł cały system sprzedaży, a przed kasami ustawiały się wtedy gigantyczne kolejki podróżnych. W wyniku tych problemów z zarządu odwołany został wtedy Paweł Horodyński oraz osoby odpowiedzialne za nieudane wdrożenie systemu sprzedaży biletów.

Przez problemy z biletami PKP Intercity powołało sztab kryzysowy, któremu przewodniczył właśnie prezes spółki. Za problemy przepraszał też m.in. Karnowski.

Nowy prezes

Leonkiewicz, który zastępuje Celejewskiego, pracował m.in. w jednym z największych na świecie banków inwestycyjnych J.P. Morgan oraz w Merrill Lynch. Od 2013 roku był dyrektorem zarządzającym do spraw nadzoru właścicielskiego i prywatyzacji w PKP SA. Potem - od września 2014 - był przewodniczącym Rady Nadzorczej w PKP Energetyka.

Do zarządu PKP Intercity wchodzi też dodatkowo Magdalena Zajączkowska-Ejsymont, która wcześnie (od lipca 2013 r.) pełniła funkcję członka Rady Nadzorczej, a od października 2013 r. również przewodniczącej Komitetu Audytu Rady Nadzorczej PKP Intercity S.A.

Więcej o: