Już nie tylko podróż do Madrytu. Prokuratorzy rozszerzają śledztwo na inne wojaże trzech b. posłów PiS

Prokuratura wystąpiła do Straży Granicznej i linii lotniczych o informacje dot. podróży trzech b. posłów PiS - Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego - jeszcze sprzed wybuchu tzw. afery madryckiej. Informuje o tym Rmf24.pl.

"Do tej pory prokuratura zebrała jedynie materiał dotyczący słynnej już madryckiej eskapady Hofmana, Kamińskiego i Rogackiego. Teraz bierze się za ich wcześniejsze wyjazdy - między innymi do Strasburga czy Londynu" - podaje RMf24.pl . Śledczy przechodzą do analizy wszystkich wyjazdów posłów, które mogą budzić wątpliwości.

Posłowie zaprzeczają, że wyłudzili pieniądze

Tzw. afera madrycka wybuchła w listopadzie zeszłego roku. Wyszła na jaw dzięki doniesieniom medialnym. Najpierw pojawiły się informacje o zachowaniu Adama Hofmana, Mariusza Kamińskiego, Adama Rogackiego i europosła Dawida Jackiewicza oraz ich żon na pokładzie samolotu linii Ryanair podczas lotu do Madrytu. Grupa miała być pod wpływem alkoholu.

Później wyszło na jaw, że był to wyjazd służbowy. Media poinformowały, że posłowie wzięli w podróż na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady w Madrycie kilkanaście tysięcy złotych zaliczki. Zgłosili, że pojadą samochodem; w rzeczywistości polecieli tanimi liniami lotniczymi . Posłowie zaprzeczają zarzutom, jakoby wyłudzili pieniądze z Sejmu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: