Edukacja seksualna po szwedzku. "Kto nie ma majtek, dynda siusiakiem. Cipka jest świetna, uwierz w to"

"Oto siusiak w pełnym galopie. Ten, kto nie ma majtek, dynda siusiakiem i gołym tyłkiem. Cipka jest świetna, uwierz w to! Nawet u starszej pani prezentuje się elegancko" - to fragment piosenki zapowiadającej trzeci sezon edukacyjnego programu Bacillaakuten, emitowanego w szwedzkiej telewizji publicznej.

"Dzięki programowi Bacillaakuten [Pogotowie bakteryjne - red.] dzieci nabywają wiedzę o ludzkim ciele i jego funkcjach. Piosenka to jedna z metod nauki przez zabawę. Uważamy, że to najlepszy sposób, by dotrzeć do dzieci" - czytamy na stronie stacji SVT.

Piosenka "Snoppen och snippan" zapowiada trzeci sezon programu i jest emitowana w szwedzkiej telewizji publicznej. Na kanale YouTube krótkie nagranie z animowanymi narządami płciowymi obejrzano już ponad milion razy.

 

"Tak rożne, a jednak ta sama rzecz. Sikaj przez siusiaka lub cipkę, jeśli jesteś dziewczyną. Siusiak i cipka to wspaniały gang. Siusiak i cipka śpiewają nasz refren. Siusiak i cipka to części naszego ciała. Wiszą i machają na małym ciałku" - śpiewa męski głos, a animowane narządy tańczą i uśmiechają się do dzieci.

Kiedy piosenka zaczęła krążyć w sieci, YouTube sklasyfikował wideo jako "przeznaczone dla dorosłych". Interweniowała stacja SVT i portal przyznał, że piosenka nie jest wulgarna i jest odpowiednia dla najmłodszych widzów.

Więcej o: