Prawicowy dziennikarz wyrzucony z konferencji WOŚP - jego koledzy oburzeni

Dziennikarz prawicowej Telewizji Republika Michał Rachoń został dziś wyrzucony z konferencji prasowej WOŚP na warszawskim Torwarze. - Po tym, jak zadał Jerzemu Owsiakowi pytanie, ochrona wypchnęła go z sali - opowiada obecny na Torwarze dziennikarz TOK FM.

Konferencja WOŚP nt. tegorocznego wielkiego finału skończyła się ok. 13.30. Orkiestra zorganizowała ją na warszawskim Torwarze, sala, w której trwało wystąpienie Jerzego Owsiaka była pełna. W trakcie konferencji do grupy dziennikarz dołączył Michał Rachoń z Telewizji Republika, który nagrywał wszystko amatorską kamerką i transmitował w serwisie LiveStream.

Gdy przyszedł czas na pytania od dziennikarzy, Rachoń spytał Owsiaka, dlaczego jego żona Lidia zawiesiła działalność firmy Mrówka Cała, a w jej miejsce powołano spółkę Jasna Sprawa akurat wtedy, gdy sąd w Złotoryi prowadzący jedną ze spraw Orkiestry poprosił o dokumenty nt. powiązań Mrówki Całej z Fundacją WOŚP. - Moja spółka to moja prywatna sprawa - odparł szef WOŚP i pokazał mu przygotowany wcześniej filmik parodiujący jego telewizję (początek ok. 23 minuty):

Zaraz po filmiku Owsiak zakończył rozmowę z prawicowym dziennikarzem i poprosił ochronę, by się nim zajęła. Przez chwilę Owsiak i Rachoń się przekrzykują. Podchodzi ochrona.

Prawicowy dziennikarz: Pobili mnie

Na jednym z filmików nagranych przez Rachonia widać, jak ochrona WOŚP prosi go o wyjście z sali. Rachoń pyta m.in., czy są policją, na co jeden z mężczyzn odpowiada, że tak. W pewnym momencie Rachoń siada na podłodze i odmawia wyjścia z budynku. Na kolejnym nagraniu widać go już w przedsionku - ochrona WOŚP usunęła go z sali.

 

Chwilę po incydencie do hali przybyła wezwana przez prawicowego dziennikarza policja, której opisał on zajście: zadał szefowi Orkiestry pytanie, w reakcji na co ten zlecił usunięcie go z sali. - Jakie pytanie? - dopytywał funkcjonariusz. - Pytanie było: Dlaczego założył pan firmę Jasna Sprawa? W efekcie tego podeszły do mnie cztery osoby - relacjonował prawicowy dziennikarz.

Gdy do policjantów podszedł jeden z organizatorów z Orkiestry, Rachoń zapowiedział kroki prawne: - Składam zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, tu są przestępcy i ja z panem rozmawiam, by pan mi wskazał, kim oni są. Oni mnie pobili.

- Nie wyglądało na to, że coś mu się stało. Po prostu został wypchnięty z sali - mówi nam z kolei reporter TOK FM akredytowany na konferencję.

W sali podczas zajścia obecny był też rzecznik WOŚP, z którym próbujemy się w tej chwili skontaktować.

Można się jednak domyślać, dlaczego organizatorzy nie życzyli sobie obecności prawicowych dziennikarzy na konferencji. Już przed świętami, jak co roku przed finałem WOŚP, prawicowe media publikują materiały uderzające w Owsiaka i WOŚP oraz podważające ich wiarygodność.

Zobacz wideo

WOŚP: Prawicowe media chcą nas zniszczyć

Dziś, w trakcie trwania konferencji Orkiestry, dostaliśmy od WOŚP oświadczenie na ten temat, w którym czytamy m.in. "Piotr Wielgucki, prowadzący portal kontrowersje.net, oraz takie serwisy internetowe i pisma jak wpolityce.pl, gazeta wsieci i serwis wsieci.pl, Telewizja Republika, portale fronda.pl i niezalezna.pl, publikują artykuły, które mają na celu jeden cel, zresztą wcale nie ukrywany - zniszczyć działalność WOŚP oraz całkowicie zdyskredytować Jurka i Lidię Owsiak".

W dalszej części oświadczenia dotyczącego zarzutów prawicowych mediów i m.in. wspomnianej przez Rachonia Dalszej Sprawy, rzecznik WOŚP podkreśla m.in., że dokument mający być dowodem na przekręty w WOŚP prawicowe strony publikowały jedynie fragmentarycznie, pomijając istotne treści.

Czytaj całość oświadczenia na stronie WOŚP >>>

Wyrzucenie Rachonia z konferencji oburzyło prawicowych komentatorów aktywnych na Twitterze.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: