Oliver Stone spotkał się z Wiktorem Janukowyczem. "Za masakrę Majdanu odpowiedzialni agitatorzy z zewnątrz"

"Neonazistowscy radykałowie zmusili Janukowycza do ucieczki z kraju" - pisze 4-krotny zdobywca Oscara, który wczoraj spotkał się w Moskwie z byłym prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem. Dodał, że "masakra Majdanu" jest błędnie przedstawiana przez zachodnie media.

"Przeprowadziłem wczoraj z Janukowyczem czterogodzinny wywiad" - pisze Stone na swoim profilu na Facebooku. "On był legitymizowanym prezydentem Ukrainy, aż nagle przestał nim być 22 lutego tego roku" - dodaje i stwierdza, że stoją za tym "międzynarodowe elementy" sterowane przez CIA.

Post użytkownika Oliver Stone .

Według amerykańskiego reżysera "Masakra Majdanu" jest błędne przedstawiana przez zachodnie media jako wynik "niestabilnego, brutalnego prorosyjskiego rządu Janukowycza". Tymczasem Stone twierdzi, że ci, którzy "przyczynili się do śmierci 14 milicjantów i 45 protestujących cywilów oraz zranili 85 osób, byli agitatorami z zewnątrz".

"To od początku do końca brudna sprawa. Zachód utrzymuje narrację "Rosji na Krymie", podczas gdy prawdziwą narracją jest: "USA na Ukrainie" - pisze Stone. "Na Zachodzie nie głosi się prawdy, tylko surrealistyczną perwersję historii, jak w przypadku kampanii Busha na rzecz wojny w Iraku" - dodaje.

Post użytkownika Oliver Stone .

Brzeziński ogarnięty histeryczną antyrosyjską paranoją

Stone jest znany z krytycznego spojrzenia na politykę Stanów Zjednoczonych oraz ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. - Polska dokonała inwazji na Rosję podczas krwawej wojny domowej, odwracając się tym samym do Rewolucji z 1917 roku - powiedział Stone miesiąc temu w znanym rosyjskim programie Władimira Poznera.

Stwierdził też, że "to najwyższy czas, by wznieść się ponad antyrosyjskie nastroje". - Konserwatywny Kissinger mówił, że nie ma substytutu w polityce zagranicznej do nienawiści do Rosji. Dorośnijcie! Odstawcie na bok wszystko, co mówili wam wasi rodzice i myślcie samodzielnie - apelował na Facebooku po wywiadzie u Poznera. Stwierdził też, że polski były doradca prezydenta Cartera - Zbigniew Brzeziński - jest ogarnięty "histeryczną antyrosyjską paranoją".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Bieńkowska, Putin, wybory... [NAJLEPSZE MEMY ROKU] >>>

Więcej o: