Grecja: statek wysłał sygnał alarmowy. Na pokładzie mogą być uzbrojeni ludzie

Statek transportowy płynący z greckiej wyspy Korfu do Rijeki w Chorwacji wysłał sygnał alarmowy. Na pokładzie jednostki "Blue Sky M" oprócz kilkuset osób, prawdopodobnie imigrantów, mogą być też uzbrojeni napastnicy - podaje agencja Reutera.

O zdarzeniu donosi grecka państwowa telewizja NERIT, na którą powołuje się Reuters. Agencja podkreśla, że możliwe, iż kilkuset pasażerów statku (płynącego pod banderą Mołdawii) to nielegalni imigranci.

W kierunku frachtowca płynie grecka fregata i jednostka straży przybrzeżnej oraz leci śmigłowiec marynarki wojennej. Według przedstawicieli greckich władz na statku może się znajdować ok. 600 imigrantów.

Na miejsce lecą dwa śmigłowce

Więcej szczegółów podaje grecki serwis News247.gr . Oprócz fregaty do akcji wysłano też helikopter.

W regionie, w którym przebywa statek, panują nie najlepsze warunki pogodowe. Wiatr wieje z siłą 7 w 12-stopniowej skali Beauforta. Fregata "Navarino", płynąca do mołdawskiego frachtowca, uczestniczyła tam w niedzielę w poszukiwaniu zaginionych w katastrofie włoskiego promu "Norman Atlantic", który płynął z greckiego Patras do Ankony we Włoszech. Na pokładzie tego promu wybuchł pożar. Zginęło 10 ludzi, a przypuszcza się, że zaginionych może być 30, choć nie jest to jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: