Problemy kolejnego samolotu AirAsia. Wypadł z pasa podczas lądowania

Do zdarzenia doszło w mieście Kalibo na filipińskiej wyspie Panay. Samolot należący do taniej linii AirAsia Zest wypadł z pasa podczas lądowania. Do tego samego przewoźnika należała maszyna, której szczątki znaleziono dziś na Morzu Jawajskim.

Przyczyną zdarzenia były złe warunki pogodowe. W incydencie nikt nie ucierpiał - podaje indonezyjski serwis Merdeka.com . Wkrótce po lądowaniu błyskawicznie wyłączono silniki maszyny. Pasażerom polecono opuszczenie pokładu tak szybko, jak to możliwe. Rozwinięto specjalne zjeżdżalnie ratunkowe. Linie AirAsia Zest należą do filipińskiego oddziału AirAsia. Jak dotąd władze firmy nie skomentowały zdarzenia.

Drugi podobny przypadek

Samolot leciał do Kalibo z Manili. Na jego pokładzie było 159 osób. Jest to Airbus A320. Maszyna po wypadnięciu z pasa prześlizgnęła się po trawniku, skąd byli ewakuowani pasażerowie. Według serwisu Aviation-safety.net jest to drugi podobny przypadek na tym samym lotnisku od 18 grudnia, kiedy to inny Airbus A320 należący do tego samego przewoźnika częściowo zjechał z pasa podczas kołowania przed startem.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Bieńkowska, Putin, wybory... [NAJLEPSZE MEMY ROKU] >>>

Więcej o: