Sawicki: Kopacz bardziej konsekwentna niż Tusk. Jest większa dyscyplina w rządzie

- Pani premier w odróżnieniu od Donalda Tuska bardziej konsekwentnie podchodzi do wielu spraw. Jest większa dyscyplina w rządzie - ocenił minister rolnictwa Marek Sawicki z PSL w programie Kontrwywiad na antenie radia RMF FM. Stwierdził też, że PSL powinien wystawić swojego kandydata na prezydenta. W pierwszej kolejności Janusza Piechocińskiego.

Konrad Piasecki, prowadzący Kontrwywiad na antenie radia RMF FM na wiele sposobów próbował wypytać ministra Sawickiego o ocenę rządów premier Kopacz. Sawicki w końcu przyznał: - Pan pyta podwładnego, czy jego szef jest dobry. Tak, jest dobry.

- A nie mógłby być lepszy? - zapytał Piasecki.

- Zawsze każdy z nas może być lepszy - odpowiedział minister.

Zapytany o sesję zdjęciową Ewy Kopacz Sawicki stwierdził: - Każdy ma jakąś wpadkę. Pani premier jest doświadczonym politykiem, więc z pewnością wie, co z tą sprawą zrobić.

Piechociński kandydatem na prezydenta?

Minister Sawicki powiedział również, że jest za tym, by PSL wystawił własnego kandydata w nadchodzących wyborach prezydenckich. Na pytanie Konrada Piaseckiego, czy kandydatem zostanie Janusz Piechociński, Sawicki odpowiedział: - Jest kilku polityków, którzy mają doświadczenie. Piechociński, Jarubas, Struzik mogą kandydować z PSL-u na prezydenta.

Sawicki dodał również, że "jeśli PSL nie popełni błędu, to dostanie w wyborach parlamentarnych 15 proc.". - Jest szansa na to, że ze swoim programem bardziej dotrzemy do wyborców - powiedział Sawicki. - Na te wybory licytowaliśmy się na 15-16, a jest 24 proc. poparcia - dodał.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Nie chcą muzułmanów. Potężny protest. A szef rządu o "skrajnej prawicy">>

Więcej o: