Piechociński: Lewica się wypaliła. PSL zajmie jej miejsce. Jest najmniejszym złem w ułomnej demokracji

Janusz Piechociński cieszy się w "Rzeczpospolitej" z przejęcia grupy posłów Twojego Ruchu, mówiąc o "demotywowaniu nierozumnej lewicy". Zapowiada też, że lewica jest wypalona, a PSL zajmie jej miejsce. "Najmniejszym złem w polskiej ułomnej demokracji jest PSL" - podkreśla.

Janusz Piechociński interpretuje w "Rzeczpospolitej" przejście grupy posłów Twojego Ruchu do jego partii, po którym ludowcy zostali trzecią siłą w Sejmie. "PSL demotywuje środowiska skrajnej antychrześcijańskiej, nierozumnej lewicy i wzmacnia siły odpowiedzialnego środka" - wyjaśnia. I opowiada, jaką radość czuł, widząc palikotowców biorących na święta w charakterze lektury "Historię polskiego ruchu ludowego".

Partia wrażliwego środka

"Lewica polska jest dzisiaj w wielkim kłopocie. Podzieliła się i wypaliła. PSL zajmie jej miejsce" - przekonuje szef ludowców. I mówi, że zrealizowana została "wizja przekształcenia PSL w chrześcijańsko-ludową partię wrażliwego środka". Jak zapewnia, centrolewicowość ludowców rozumie jako podwyższanie kwoty wolnej od podatku dochodowego czy kwotowo-procentową waloryzację emerytur.

Pytany o szanse PSL na dobry wynik w nadchodzących wyborach parlamentarnych, Piechociński przekonuje, że "sukces rodzi sukces". "Ludowcy nie angażują się w polityczne wojny, dzięki czemu społeczeństwo słusznie twierdzi, że najmniejszym złem w polskiej ułomnej demokracji jest PSL" - dodaje.

"Przewiduję kolejne transfery do PSL w najbliższym roku. Tym razem z prawej strony" - zapowiada Piechociński.

Cała rozmowa w "Rzeczpospolitej".

Więcej o: