Prezes Empiku przeprasza za dobór bohaterów reklamy sklepu. Cejrowski: Zachęcam do powrotu do Empików

Satanista i aborcjonistka nad kołyską Dzieciątka?! - oburzali się prawicowcy po tym, jak w świątecznej kampanii Empiku wystąpili satyryczka Maria Czubaszek i muzyk Adam Darski. Nawoływano do bojkotu sieci sklepów. Prezes Empiku przeprosił na Facebooku firmy wszystkich urażonych. Zareagował na to podróżnik Wojciech Cejrowski.

"Serdecznie zachęcam do powrotu do Empików w całej Polsce. Ktokolwiek dał wyraz swemu oburzeniu i nie robił zakupów w Empiku, niech teraz pofatyguje się i zrobi zakupy - jako widomy znak przebaczenia i pojednania. Sam to zrobię, pomimo że jestem już w USA - zrobię przez internet" - zadeklarował na swoim Facebooku Cejrowski. Jego wpis spodobał się internautom - w krótkim czasie zgromadził ponad 1,6 tys. polubień.

Podróżnik, jak powiedział, tak zrobił. W kolejnym wpisie załączył zrzut ekranu ze swojego komputera potwierdzający dokonanie zakupu w Empiku.

Post użytkownika Wojciech Cejrowski na face book .

Post użytkownika Wojciech Cejrowski na face book .

Wkrótce potem zamieścił też film, na którym odnosi się do całej sprawy:

Post użytkownika Wojciech Cejrowski na face book .

"Satanista i aborcjonistka"

Cejrowski - podróżnik i osobowość telewizyjna - znany jest ze swoich konserwatywnych poglądów. Często też podkreśla swoją przynależność do Kościoła katolickiego. Nie dziwi więc, że znalazł się w gronie oburzonych po zaangażowaniu w kampanię świąteczną Empiku Adama "Nergala" Darskiego i Marii Czubaszek. Prawicowe media zarzuciły sieci sklepów zatrudnianie "satanisty i aborcjonistki" .

"Osoby, które poczuły się urażone doborem bohaterów ostatniej kampanii reklamowej Empiku, przepraszam, zapewniając, że nie było to celowe działanie czy też prowokacja" - napisał dziś na Facebooku Empiku prezes firmy Olaf Szymanowski. To właśnie na ten wpis zareagował Cejrowski, podkreślając, że Szymanowski napisał też bezpośrednio do niego.

Post użytkownika empik.com .

"Z Cejrowskim to żart?"

Są już pierwsze reakcje na wpis Cejrowskiego. Zachowanie Cejrowskiego wydaje się nie podobać prawicowemu publicyście Robertowi Tekieliemu. Na Twitterze napisał:

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Prawdziwe czy sztuczne - wszystkie piękne! [WIELKA GALERIA CHOINEK]>>

Więcej o: