Glasgow: śmieciarka wjechała w pieszych na chodniku. Sześć osób nie żyje, są ranni. Policja: To wypadek

Sześć osób zmarło w wyniku wypadku, do którego doszło w Glasgow - podaje ?The Independent?. Szkockie media informują, że w tłum przechodniów na jednej z największych ulic miasta wjechała śmieciarka. Policja twierdzi, że był to wypadek.

Do wypadku doszło po godzinie 15.30 naszego czasu, gdy przez George Square przechodziły tłumy zajęte przedświątecznymi zakupami - donosi agencja Reutera:

"Russia Today" i "The Independent" potwierdziły, że w wyniku zderzenia śmierć poniosło sześć osób. Media donoszą też o rannych, ale nadal nie wiadomo, ilu ich jest.

Według relacji świadków zanim śmieciarka zjechała na chodnik, zderzyła się z innym samochodem. Inni twierdzą, że kierowca ciężarówki nagle zmienił tor jazdy (choć wcześniej nie doszło to stłuczki). Po wypadku od razu zamknięto centrum miasta, by ułatwić działanie służb ratunkowych.

Stewart Carle z miejscowej policji powiedział BBC News, że (wbrew niektórym hipotezom) tragedia nie była wynikiem zamachu, lecz wypadku drogowego. - Raczej nie było to działanie kryminalne ani celowe - podkreślił w rozmowie ze Sky News inny funkcjonariusz. Jak dodał, kierowca ciężarówki miał atak serca i został przewieziony do szpitala.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Gdy zwykli ludzie głosują na najlepsze zdjęcia, wygrywa dobro, miłość i humor>>

Więcej o: