Bp Markowski: Udział państwa w budowie Muzeum Jana Pawła II w pełni usprawiedliwiony

- Jeżeli ktoś podważa rolę Jana Pawła II i kardynała Wyszyńskiego we współczesnej historii świata, to albo historii nie zna, albo świadomie nie chce jej znać - mówi biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Rafał Markowski o kolejnej dotacji na Świątynię Opatrzności Bożej.

Udział Państwa w budowie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie jest w pełni uzasadniony - stwierdził bp Rafał Markowski.

Sejm przyjął wczoraj ustawę budżetową, w której znalazła się dotacja w wysokości 16 mln zł na powstanie placówki .

"Jeśli ktoś podważa sens..."

Biskup Rafał Markowski zauważył, że ustalanie budżetu staje się, niestety, okazją do podważania sensu budowy Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Jak powiedział w rozmowie z KAI, "jeżeli ktoś podważa rolę Jana Pawła II kard. Wyszyńskiego we współczesnej historii świata, to albo historii nie zna, albo świadomie nie chce jej znać".

"Muzeum jak wszystkie inne"

Bp Markowski dodał, że "jest powszechna zgoda na to, że Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, to muzeum nie mniej ważne niż wszystkie inne, które powstały na terenie Warszawy".

"Dotacja uzasadniona"

Zdaniem biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej, wybór miejsca, w którym powstaje muzeum jest w pełni usprawiedliwiony, bowiem w Warszawie "najwięcej ludzi będzie miało okazję zobaczyć to niezwykłe muzeum". - Udział Państwa w budowie tego muzeum jest w pełni usprawiedliwiony - stwierdził bp Markowski.

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego ma być wotum wdzięczności Polaków za dwóch wybitnych synów narodu i ludzi Kościoła. Ma pełnić rolę dokumentacyjną, naukową i edukacyjną.

Jest szansa, że placówka zostanie otwarta w 2016 roku.

Rząd nie jest w stanie myśleć samodzielnie, nie potrafi nie poddać się dyktatowi biskupów. Czasami sam nie wiem, czy politycy są tak niscy, czy po pro