Egzotyczny pająk w Biedronce. Przyjechał w transporcie bananów. Życie klientów było zagrożone?

Klient sklepu Biedronka w Miliczu chciał kupić banany. Jakie musiało być jego zaskoczenie, gdy w kartonie z tymi owocami znalazł pająka wielkości dłoni i kokon z wieloma małymi pajączkami. O sprawie zostali powiadomieni policjanci. Będą sprawdzać, czy wystąpiło zagrożenie dla klientów marketu.

"W poniedziałek 15 grudnia około godziny 19 dyżurny Policji w Miliczu został telefonicznie powiadomiony przez kierownika jednego z miejscowych marketów, że na jego terenie został znaleziony duży pająk wielkości dłoni" - informuje KPP w Miliczu na swojej stronie internetowej. Jak poinformował nas rzecznik komendanta policji, chodzi o sklep sieci Biedronka.

Zamknęli pająka do słoika

Pająk przybył do sklepu wraz z transportem bananów z Kolumbii. Został znaleziony przez klienta Biedronki - wraz z dużym pająkiem w kartonie z owocami był też kokon z wieloma małymi pajączkami.

Pracownicy sklepu zamknęli dużego pająka do słoika, a kokon owinęli reklamówką, aby zapobiec ewentualnemu rozbiegnięciu się pajęczaków po markecie. Ze sklepu ewakuowano 30 klientów, a przybyły na miejsce weterynarz stwierdził, że złapany pająk może być niebezpieczny i bardzo jadowity. Muszą to jednak sprawdzić odpowiednie służby. Jeśli wstępne ustalenia weterynarza się potwierdzą, policja będzie ustalać, czy nie doszło do zagrożenia życia i zdrowia ludzi przebywających w markecie.

Pająk w sklepie ugryzł dziewczynkę

W mediach co jakiś czas pojawiają się doniesienia o egzotycznych pająkach, które przypływają do Polski jako niechciani goście wraz z różnymi towarami. O podobnej sprawie pisała we wrześniu tego roku "Wyborcza". W sklepie Real w Gemini Park w Bielsku-Białej doszło do ugryzienia dziewczynki przez pająka na stoisku z warzywami i owocami >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

10 tys. Niemców przeciw "islamizacji Zachodu": "Niech wracają do siebie">>

Więcej o: