Putin "Człowiekiem roku" w Rosji. Piętnasty rok z rzędu

Przytłaczająca większość ankietowanych Rosjan uznała Władimira Putina za 'Człowieka Roku&apos - informuje rosyjska telewizja RT. Prezydent Rosji nieprzerwanie dzierży ten tytuł od piętnastu lat, a w stosunku do ubiegłego roku jego poparcie się podwoiło.

Jak donosi finansowana przez rząd stacja RT (dawniej Russia Today) , Władimira Putina poparło 68 proc. ankietowanych. To ponaddwukrotny wzrost w stosunku do 2013 roku, kiedy prezydent dostał 32 proc. głosów.

Konkurencję rosyjski lider zupełnie zdeklasował. Zajmujący drugie miejsce w rankingu Władimir Żyrinowski uzyskał tylko 4 proc. głosów, a rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow - 3 proc. Premier Dmitrij Miedwiediew zyskał poparcie 2 proc. głosujących - podaje RT. 17 proc. ankietowanych stwierdziło, że trudno im znaleźć odpowiedź.

Putin tytuł człowieka roku zdobył piętnasty raz z rzędu - dodaje Business Insider .

Spadający rubel nie zaszkodził prezydentowi

"Publiczne potwierdzenie roli Władimira Putina w życiu państwa jest tym wyraźniejsze, że ankietujący w tym samym sondażu zapytali o to, kto z naukowców i artystów zasługiwałby na ten tytuł. Około 75 proc. Rosjan stwierdziło, że nie zna odpowiedzi na to pytanie" - pisze RT.

Zobacz wideo

W innym badaniu, przeprowadzonym pod koniec października, 49 proc. Rosjan stwierdziło, że gdyby wybory prezydenckie miały odbyć się w kolejny weekend, zagłosowaliby na Putina.

Wspaniałe wyniki popularności Putina zbiegają się w czasie z największym kryzysem gospodarczym w Rosji od lat 90. Wartość rubla spada dramatycznie szybko, stopy procentowe zostały podniesione do 17 proc., a indeks moskiewskiej giełdy traci na wartości nawet po kilkanaście procent dziennie. Czytaj więcej na ten temat >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

"Wszyscy w sali weselnej płakali". Mąż naprawdę zaskoczył swoją żonę>>

Więcej o: