Córka Korwin-Mikkego zatrzymana na próbie kradzieży. A szef KNP na to: Jak głupia uznała, że prościej jest dokraść...

Córka Janusza Korwin-Mikkego została zatrzymana podczas próby kradzieży w warszawskim hipermarkecie OBI - dowiedziała się nieoficjalnie Gazeta.pl. "Kora robiła w tym OBI sporo zakupów, (...) kupiła frezarkę z kompletem frezów - i ten 'komplet' okazał się zdekompletowany. To jak głupia uznała, że prościej jest dokraść" - odniósł się do sprawy sam szef Kongresu Nowej Prawicy.

O sprawie jako pierwszy napisał portal dziennik.pl. Korynna Korwin-Mikke przyznała się do winy i została ukarana przez policję mandatem w wysokości 500 zł. Ponieważ czyn został zakwalifikowany jako wykroczenie, nie usłyszy ona zarzutów.

Sprawa najwidoczniej zaskoczyła ojca Korynny. "Ja tu wracam do Polski - a tu w Sieci huczy: Korwin-Mikke oskarżony o poświadczenie nieprawdy ( czytaj więcej >> ); córka Korwina kradła w sklepie" - napisał na swoim profilu na Facebooku . Dalej wyjaśnił jednak: "I rzeczywiście. Kora robiła w tym OBI sporo zakupów, okradziono Ją na 2000 zł, potem kupiła frezarkę z kompletem frezów - i ten 'komplet' okazał się zdekompletowany. To jak głupia uznała, że prościej jest dokraść. Policzyli Jej za cały komplet + 500 grzywny za wykroczenie. I wcale tego nie bagatelizuję".

Post użytkownika Janusz Korwin-Mikke .

Szef KNP odniósł się w swoim wpisie również do wniosku do prokuratury, który skierował przeciwko niemu jeden z działaczy. "Istotnie, nie dopatrzyłem się błędu (a powinienem - bo był istotny), podpisałem, zwrócono mi uwagę, sprostowałem - już miesiąc temu... Chyba mnie nie zamkną" - napisał polityk. Czytaj więcej >>

W maju Korynna była kandydatką w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Korynna jest najmłodszą z sześciorga dzieci przewodniczącego Kongresu Nowej Prawicy. W rozmowach z prasą przedstawia się jako projektantka mody, prowadzi też butik Lila Róż na warszawskim Powiślu.

Choć córka prezesa KNP wcześniej nie była aktywna w polityce, w maju dość nieoczekiwanie wystartowała w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Znalazła się wtedy na dziewiątym miejscu w okręgu gorzowskim. - Dowiedziałam się dopiero kilka dni temu, ojciec mnie wpisał bez mojej wiedzy. Pewnie potrzebowali kobiet na listach, poza tym chciał, żeby nazwisko ją uwiarygodniło - tłumaczyła w rozmowie z portalem natemat.pl. Mimo znanego nazwiska, Korynna nie zdobyła mandatu europosłanki.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Inna twarz konfliktu w Donbasie [ZDJĘCIA AGENCJI REUTERA]>>

Więcej o: