"Rz": Działacze KNP chcą ścigać Korwin-Mikkego. Jest donos do prokuratury

Do prokuratury trafiło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Janusza Korwin-Mikkego - dowiedziała się ?Rzeczpospolita". Wszczęcia śledztwa chce b. szef warszawskiego oddziału KNP. Oskarża on lidera partii i jedną z jego współpracownic o poświadczenie nieprawdy w dokumentach złożonych w sądzie rejestrowym po partyjnym zjeździe. "Powinien się puknąć w główkę" - skomentował zachowanie kolegi Korwin-Mikke.

"Rzeczpospolita" podaje , że zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło do prokuratury tuż przed wyborami samorządowymi. B. szef stołecznego oddziału Kongresu Nowej Prawicy miał w nim wskazać, że w sądzie próbowano wpisać zmiany, do których na październikowym kongresie nie doszło, m.in. zmiany w statucie. Korwin-Mikke miał też przekazać, że skarbnikiem i sekretarzem generalnym są osoby, które na zjeździe nie uzyskały absolutorium - opisuje gazeta.

"Tego typu przestępstwo (...) jest czynem popełnianym z wyjątkowo niskich i nikczemnych pobudek, zasługujących na szczególne napiętnowanie i potępienie (brudne rozgrywki personalne)" - podkreślił w piśmie b. działacz KNP. Dziennik podkreśla też, że zdaniem zawiadamiającego, działacze ugrupowania ostrzegali swojego lidera przed poświadczaniem nieprawdy.

Według informacji "Rz" za zawiadomieniem do prokuratury stoi jednak szersza grupa działaczy partii. Zdaniem gazety sam pozew stanowi też element presji na Korwin-Mikkego. "Chodzi o to, by w sporze o władzę w partii postawił na frakcję europosła Stanisława Żółtka i przestał wspierać nowe władze, wybrane na październikowym kongresie" - konkluduje dziennik.

Całość czytaj w jutrzejszej "Rzeczpospolitej" >>>

Korwin-Mikke: "Swoją drogą (Wodnicki - red.) powinien się puknąć w główkę"

Do sprawy odniósł się na swoim profilu na Facebooku Korwin-Mikke. "Otóż kol.Wodnicki należy do frakcji twierdzącej (i w tej sprawie czekamy na orzeczenie Sądu) że Konwent był nieważny. W takim razie zdanie: 'Korwin-Mikke miał też wskazać, że skarbnikiem i sekretarzem generalnym są osoby, które na zjeździe nie uzyskały absolutorium.' jest bez sensu, bo skoro Konwentu nie było, to nie było i głosowania nad absolutorium..." - napisał szef KNP.

Na profilu polityka czytamy także: "Dariusz Wodnicki doniósł, że gdy prowadziłem Konwent, to gdy różnica głosów była wyraźna, nie prosiłem o pomoc Komisji Skrutacyjnej. I, że poświadczyłem nieprawdę w protokole. Istotnie, nie dopatrzyłem się błędu (a powinienem - bo był istotny), podpisałem, zwrócono mi uwagę, sprostowałem - już miesiąc temu... Chyba mnie nie zamkną"

"Swoją drogą (Wodnicki - red.) powinien się puknąć w główkę" - stwierdza szef KNP. Czytaj także: Córka Korwin-Mikkego zatrzymana na próbie kradzieży >>

Post użytkownika Janusz Korwin-Mikke .

Post użytkownika Janusz Korwin-Mikke .

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Inna twarz konfliktu w Donbasie [ZDJĘCIA AGENCJI REUTERA]>>

Więcej o: