Nowacka: Jeśli Sikorski jest człowiekiem honoru, powinien podać się do dymisji

- Być może wszystko było w ramach przepisów. Ale jest kwestia smaku, etyki, wiarygodności, zaufania do państwa - wyliczała w Poranku Radia TOK FM Barbara Nowacka z Twojego Ruchu, komentując doniesienia o nadużyciach w rozliczaniu służbowych podróży przez Radosława Sikorskiego, marszałka Sejmu. - Powinien podać się do dymisji - podkreśliła.

- Czy Radosław Sikorski powinien zostawić gabinet marszałka Sejmu? - pytał Jan Wróbel Barbarę Nowacką z Twojego Ruchu w Poranku Radia TOK FM. To nawiązanie do ujawnionej przez "Wprost" sprawy możliwych nieprawidłowości w rozliczeniach podróży samochodowych Sikorskiego . Marszałek Sejmu miał pobierać ryczałt na prywatne auto, choć korzystał ze służbowej limuzyny.

Sikorski szeregowym posłem? "Miła wizja"

- Chciałabym zobaczyć Radosława Sikorskiego jako szeregowego, zapracowanego posła - przyznała Nowacka. - To wydaje się miłą wizją, bo chyba od dawna nie był takim posłem. Nie chodzi mi o szeregowość, ale zapracowanie - dodała.

Polityczka Twojego Ruchu przyznała, że Sikorski mógł się rozliczać zgodnie z prawem. - Ale jest kwestia smaku, etyki, wiarygodności, zaufania do państwa. Tego bardzo brakuje - podkreśliła.

- Jeżeli druga osoba w państwie po raz kolejny jest podejrzana o niewłaściwe użytkowanie środków publicznych, będąc osobą wykształconą, człowiekiem honoru, chwaląc się najwyższymi standardami, powinna przynajmniej oddać się do dyspozycji, podać się do dymisji. A czy zostanie przyjęta, to inna sprawa - wskazywała.

Czy Twój Ruch w takiej sytuacji chciałby odejścia Sikorskiego? - dopytywał Wróbel. Nowacka przyznała: działalnością Sikorskiego partia Janusza Palikota "nie jest specjalnie zachwycona". - Póki co nie dało się zauważyć, że jest tą siłą łagodzącą - skwitowała polityczka.

Więcej o: