Farage: Karmiące piersią powinny usiąść w kącie. To kwestia zdrowego rozsądku

Kobiety karmiące piersią powinny usiąść w kącie - stwierdził Nigel Farage, lider eurosceptycznej UKIP. - To przecież kwestia zdrowego rozsądku - dziwił się, komentując głośną na Wyspach sprawę kobiety, której kazano zasłonić chustą karmione niemowlę.

Podczas audycji w radiu LBC Nigel Farage , lider brytyjskiej eurosceptycznej UKIP (Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa), został zapytany o sprawę karmiącej piersią matki, którą w londyńskiej restauracji poproszono o zakrycie się chustą.

"Nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie, ale..."

Farage poparł decyzję obsługi, która na Wyspach wzbudziła spore kontrowersje. Zdaniem polityka wiele osób czuje się niekomfortowo, widząc kobiety karmiące piersią. Dlatego te powinny się zachowywać dyskretnie.

- Nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie, ale wiem, że wiele osób czuje się z tym niekomfortowo - mówił Farage. - Ale to przecież kwestia zdrowego rozsądku, czyż nie? Biorąc pod uwagę, że niektórzy są tym zawstydzeni, nie jest trudnością karmienie piersią w sposób mniej ostentacyjny - ocenił.

"Starsi ludzie czują się tym skrępowani"

Zapytany, czy kobieta powinna na przykład iść do toalety, odparł: - Albo usiąść w kącie, albo gdziekolwiek, to zależy od obsługi hotelu. Nie mam na tym punkcie jakichś strasznych kompleksów, ale wiem, że zwłaszcza starsi ludzie czują się tym skrępowani i zażenowani - zaznaczył.

Incydent w londyńskim hotelu Claridge's spotkał się z dużym odzewem w Wielkiej Brytanii. Lou Burns przyszła do restauracji na spotkanie, zabierając ze sobą dwunastotygodniową córeczkę. Kiedy przyłożyła ją do piersi, usłyszała od obsługi, że powinna zakryć się chustą.

- Byłam w szoku, czułam się poniżona - mówiła Burns. A na koniec podkreśliła, że nigdy nie wróci do feralnej restauracji.

Więcej o: