Godson o Biedroniu: "Jestem 'konserwą', ale szanuję innych. Gratuluję Ci Robercie i trzymam kciuki"

?Fakt, że ktoś jest homoseksualistą, nie powinien zabierać mu możliwości zasiadania w szeregach przedstawicieli narodu piastujących władzę? - napisał na Facebooku konserwatywny poseł John Godson.

"Serdecznie gratuluję Robertowi wyboru na prezydenta Słupska. W wielu sprawach się różnimy, ale miałem okazję poznać Roberta i współpracować z Nim w Parlamentarnym zespole ds. Afryki oraz w Komisji Spraw Zagranicznych. Był On pracowitym i otwartym posłem" - napisał na swoim profilu na Facebooku John Godson, obecnie poseł niezrzeszony, znany ze swoich konserwatywnych poglądów.

Robert Biedroń w drugiej turze wyborów samorządowych został wybrany na prezydenta Słupska. Został tym samym pierwszym w Polsce prezydentem miasta, który otwarcie mówi o tym, że jest homoseksualistą. Godson jest z kolei pierwszym czarnoskórym posłem w polskim Sejmie.

"Co do naszych różnic światopoglądowych, uważam je za naturalne" - pisze dalej. "Przede wszystkim należy szanować człowieka, bez względu na jego światopogląd. Tak - jestem 'konserwą' w sprawach światopoglądowych, ale szanuję Innych. Fakt, że ktoś jest homoseksualistą, nie powinien zabierać mu możliwości zasiadania w szeregach przedstawicieli narodu piastujących władzę, tak samo jak bycie chrześcijaninem".

Post by John Abraham Godson .

Godson od 2004 r. był członkiem PO, od 2010 r. był posłem tej partii. Wystąpił z niej w 2013 r. Współpracował następnie z partią Polska Jest Najważniejsza i był współzałożycielem partii Jarosława Gowina Polska Razem, której był wiceprezesem.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: