Kaczyński na urodzinach Radia Maryja. Prezes PiS śpiewa i wraz z innymi kołysze się w rytm muzyki [WIDEO]

Choć w ostatnich miesiącach medialna przyjaźń o. Rydzyka i Jarosława Kaczyńskiego wydała się nieco przygasnąć, prezes PiS i inni czołowi politycy partii wzięli udział w obchodach 23. urodzin Radia Maryja. Podczas uroczystości śpiewali religijne pieśni, trzymali się za ręce i kołysali do muzyki. Do nagrania z jubileuszu dotarł ?Super Express?.

W filmie opublikowanym przed redakcję "Super Expressu" można zobaczyć poza Jarosławem Kaczyńskim m.in. Beatę Kempę, Zbigniewa Ziobro i Mariusza Błaszczaka. Na nagraniu widać, że atmosfera podczas urodzin rozgłośni była naprawdę rodzinna:

"SE" sugeruje, że obecność Kaczyńskiego podczas urodzin radia tuż przed drugą turą wyborów samorządowych mogła być spowodowana chęcią pozyskania dodatkowych głosów. Dziennik kwituje jednak, że "niezależnie od intencji, lider PiS wraz ze swoimi współpracownikami robił, co mógł, by pokazać, że naprawdę dobrze się bawi".

Mszę podczas urodzin Radia koncelebrował kard. Dziwisz

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programu 8 grudnia 1991 r. - w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo audycje docierały tylko do słuchaczy w Toruniu, Bydgoszczy i okolicznych miejscowości. Obecnie, dzięki internetowi i nadawaniu satelitarnym, rozgłośnia należąca do o. Tadeusza Rydzyka jest słyszalna praktycznie na całym świecie - podaje Katolicka Agencja Informacyjna.

Obchody 23. urodzin stacji zostały jednak przesunięte na 29 listopada. W tym roku po raz pierwszy zaproszeni goście świętowali też nie w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w hali sportowej. Świętowanie rozpoczęła w południe modlitwa różańcowa, następnie z koncertem wystąpił Zespół Pieśni i Tańca ,,Śląsk".

Po występach zebrani odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia, po czym rozpoczęła się msza święta, którą wraz z kard. Stanisławem Dziwiszem koncelebrowali m.in. biskupi: włocławski - Wiesław Mering, świdnicki - Ignacy Dec czy biskup senior Antoni Dydycz.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: