Prof. Staniszkis wraca do chwalenia Kaczyńskiego. "Widać spokój prezesa. Świetne wyniki PiS"

- Te wyniki są świetne dla Prawa i Sprawiedliwości - skomentowała drugą turę wyników samorządowych prof. Jadwiga Staniszkis w TV Republika. Jeszcze kilka dni temu krytykowała jednak Jarosława Kaczyńskiego, zarzucając mu powrót do "paranoicznego" stylu.

- Te wyniki są świetne dla Prawa i Sprawiedliwości. Pierwsza tura wygrana, w drugiej różnica znacząco zmalała. to bardzo dobra prognoza na wygrane wybory prezydenckie i parlamentarne - mówiła na antenie Telewizji Republika prof. Jadwiga Staniszkis.

- Widać spokój prezesa. W wyborach liczy się cierpliwość i poczucie, że przyszłość jest w naszych rękach - dodała socjolożka.

Staniszkis krytykuje prezesa

Te deklaracja może dziwić, bo jeszcze kilka dni temu prof. Staniszkis, znana z sympatii do Jarosława Kaczyńskiego, skrytykowała go w ostrych słowach za podważanie wyników pierwszej tury wyborów samorządowych i sugerowanie, że zostały one sfałszowane.

"Takie kategoryczne, bez ewidentnych dowodów, twierdzenie o sfałszowaniu wyborów, jest powrotem do stylu "paranoicznego", który odrzuca wyborców" - mówiła socjolożka.

Więcej o: